Ana SayfaTürkiyeOlacak iş değil! Bülent Ersoy'un orkestrasına Kıbrıs'ta PCR testi tutuklaması

Olacak iş değil! Bülent Ersoy’un orkestrasına Kıbrıs’ta PCR testi tutuklaması

Bülent Ersoy’un Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vereceği konser öncesi PCR testlerinde sorun çıkan 21 Türk müzisyen için tutukluluk kararı verildi.

Medya Notu’nun orkestra ekibine yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, yaşanan sorun organizasyondan kaynaklandı. Müzisyenler kendilerinin ortada bırakıldıklarını belirtirken, Türk yetkililere de yardım çağrısında bulundu.

Bülent Ersoy’un geçtiğimiz ay KKTC’de bir otelde vereceği konser öncesi, orkestra ekibinin PCR testleri sahte çıktığı için ekip Ercan Havalimanı’nda incelemeye tabi tutuldu.

Sahte belgeleri organizasyon düzenledi

TV100’ün haberine göre, sahte PCR belgelerini düzenleyen KKTC vatandaşı otel yöneticilerinin, hastane yetkilisi ve doktorların serbest bırakıldığı olayda Türkiye vatandaşı olan 21 müzisyen için 1 aydır devam eden gözetim sonrasında bugün tutukluluk kararı aldı.

Olayın geçmişi

28 Ağustos akşamı Bülent Ersoy’un KKTC’de vereceği konserinde sahne alacak orkestra ekibinin Ercan Havalimanı’ndaki kontrollerde PCR testlerinin sahte olduğu ortaya çıktı. PCR testlerinin sahte olması üzerine orkestra ekibi, Ercan Havalimanı’nda Havalimanı görevlileri tarafından incelemeye tabi tutuldu.

Bülent Ersoy’un menajeri Haluk Şentürk havalimanında yaşanan olaya ilişkin, “Haber doğru… Bülent hanım ve korumasının testini ben yaptırmıştım ama orkestranın test sonuçları sahte çıkmış. Havalimanında saatlerdir bekliyorlar. Otelden böyle bir bilgi geldi. Şimdi havalimanında yeniden testleri yapıldı. Sonuçlar çıkar çıkmaz konsere yetişmeye çalışacaklar. Bülent hanım bu akşam ya konsere çıkamayacak ya da ucu ucuna sahne alacak” açıklamasını yaptı.

Ersoy’un 21 kişiden oluşan orkestrasının yapılan test sonuçları negatif çıktı. Kıbrıs’a girmesine izin verilen ekip havalimanından yola çıktı ve konserin yapılacağı otele gitti. Ancak konser sonrası gözaltına alındılar. Bugün gelen haberlere göre müzisyenler cezaevine gönderildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri