Ana SayfaTürkiyeOlay TV neden kapandı? Cavit Çağlar’dan ilk açıklama!

Olay TV neden kapandı? Cavit Çağlar’dan ilk açıklama!

Çağlar, yayın ekibinden rahatsız olduğunu iddia etti.

26 günlük yayın hayatının ardından ekran karartmasıyla olay olan Olay TV’nin sahibi iş adamı Cavit Çağlar, ilk açıklamayı yaptı. Olay TV neden kapandı sorusu merak edilmeye devam ediyor.

Çağlar, “Kanalın lisansı elimde, uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim” dedi.

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar kanalın kapandığını açıklarken Cavit Çağlar’ın da iktidardan büyük bir baskı gördüğünü ve devam edemeyeceğini söylediğini ifade etmişti. Olay TV neden kapandı sorularının ardından bir açıklamada bulunan Cavit Çağlar, kapanmaya dair konuştu.

Çağlar kanalın kapanmasının ardından şöyle konuştu:

“Ben merkez sağda siyaset yapmış bu ülkeye hizmet etmiş bir kişiyim. Olay TV yayın ekibinin yaptığı yayınlar beni rahatsız etti. Tarafsız yayın yaparken HDP yayınlarına ağırlık verilmesi üzerine bu konuyu beraber iş birliği yaptığım ortağıma ilettim. Bunun üzerine “yeni bazı arkadaşları kanala ilave edip denge kuralım” dediğimde ortağım bunu kabul etmedi. Ben de bu şartlarda devam edemeyeceğim, kanaldan ayrılmak durumunda kalacağımı söyledim. . Kanalın lisansı elimde uygun bir zamanda yeni bir ekiple tekrar başlayabilirim. NTV’yi kuran benim. Bursa’da Olay Gazetesi’ni kuran ve 35 yıldır kesintisiz yayın yapan benim. Ben de Olay TV’nin kapanmış olmasından dolayı çok üzgünüm. Yollarımızı ayırdığımız tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri