Ana SayfaTürkiyeÖmer Çelik: Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey üzerinden sürekli aile konusu...

Ömer Çelik: Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey üzerinden sürekli aile konusu gündeme getiriyorlar. Aile konusu siyaset dışı tutulmalıdır

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

– Geçtiğimiz günlerde bir ülke, resmen itiraf ederek ‘yaşlılarımızı koruyamadık’ dedi. Bu tespiti haklı kılacak şekilde gerek müdahale, gerek yoğun bakımdaki hazırlıkların virüsten kaynaklandığı söylenen ölümlerde yer tuttuğunu gözlüyoruz.

– Adalet, özgürlük için bütün dünyada ‘Nefes alamıyorum’ sloganları yükseldi. Her türlü ırk din karşısında bu ayrımcılığa karşı olmaktır. Amerikan halkının başlattığı gösterilerde eşitlik talebinin Amerikan demokrasi açısından doğru buluyoruz.

– Hem bu ırkçılığı yapanların mahkum edilmesi gerekiyor. 19. yy mücadelesinde kölelik karşıtları bunu kazansa da bu devam ediyor.

‘Nefes Alamıyorum’ eşitlik ve adalet için bir slogan oldu’

– Hem Amerika da hem Avrupa’da tehdit içerideki ırkçılardan yükseliyor. Biz uzun zamandır siyahi ve siyahilere dönük olan ırkçı şiddeti takip ediyoruz. Aşırı sağ ve ırkçı şiddeti konusunda kaygılarımızı dile getiriyoruz. Orantısız bir güç söz konusuydu. ‘Nefes Alamıyorum’ eşitlik ve adalet için bir slogan oldu. 

– Bu değişimin olması gerekiyordu ama maalesef ırkçı yükseliş siyasi olarak istismar etmekle büyümesine yol açıldı.

– TRT World ekibine bir saldırı oldu. Gazetecilik görevini yapan TRT ailesine geçmiş olsun diliyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz.

– Amerika’daki kamu düzenini yerle bir etmeye çalışan gösterilerin de karşısında olduğumuzu yeniliyoruz. Kamu düzenini bozacak şekilde, insanların evlerini iş yerlerini yağmalayanlara da tamamen karşı olduğumu dile getirmek istiyoruz.

– Biz bütün bu hassasiyetleri söylediğimiz halde İsrail’deki bir gazetede bu şiddet olaylarının arkasında olduğumuzu, tamamen yalan bir haber çıkmıştır. Biz alışkınız tabiki. Bir takım sıkıntılarda Türkiye’ye saldırmalarına. Demokratik değerleri için Amerikan toplumunu desteklerken bu yağmacılık olaylarının karşısında olduğumuzu da dile getiriyoruz. Batı Şeria’nın İsrail yönetimince ilhakı konusunu şiddetle reddediyoruz, bütün dünyayı bir kere daha uyarıyoruz.

‘Türkiye’de provokasyon mevsimi kapalıdır’

– Korona süreci sonrasında çeşitli provokasyonlar gördük. Maalesef Türkiye’de de camilere, kliselere, Hrant Dink Vakfı’na saldırılar gördük. Bunları reddediyoruz. Emniyet teşkilatımız bu provakotörleri çok kısa sürede yakalamıştır. Polis teşkilatımızı bu başarısından tebrik ediyoruz. Kamuya yansısın ya da yansımasın çok daha fazlasını engelliyorlar. Türkiye’de provokasyon mevsimi kapalıdır.

– Türkiye bunları tanımıştır, adını koymuştur. Bu provokasyonlar hiçbir şekilde geçit vermeyeceğiz. Türkiye’de herkes birinci sınıf vatandaştır. İkinci sınıf vatandaş yoktur. Bu topraklar isteyenin kafasına göre operasyon çekeceği dönemleri kapatmıştır.

– Emniyet teşkilatını hedef gösteren yaklaşımlar da görüyoruz. Irkçı şiddetin mekanizması haline gelmişken, başka ülkelerde nefes aldırmayan yapılar, Türkiye’de korona döneminde vatandaşlara nefes olmuşlardır. Vefakarca görev yapmışlardır. İnsanlık değerlerini yükselten bir tavır ortaya konulmuştur. Onların fay hattı zannettiği şeyler bizim kardeşlik köprümüzdür.

– Korona döneminde Bakanlıklarımızın aldığı tedbirler vatandaşlarımızı hiçbir şekilde yalnız bırakmamıştır. Ne kadar güçlü sağlık sistemimizin olduğu pandemi döneminde daha çok ortaya çıkmıştır. Biz buna insan odaklı sağlıklı sistemi diyoruz. Başkaları ekonomi odaklı sağlık sistemi gerçekleştirmişlerdir.

– Bir zamanlar büyük bir çöküntünün, vatandaşla duvar olarak tanınan sağlık sistemimizin AK Parti döneminde ne kadar yukarıya taşındığını gösteriyor. Dünyada bunun örnek alınması gerektiğiyle ilgili açık beyanlar ortadayken bazı muhalefet partilerinin ağlama duvarına çevirmesi kendi bilecekleri iştir.

‘Statüko sosyetesi kendisi için geçerli kavramları başkası için kullanmamalıdır’

– Ortaya konulan siyasi argümanların hepsi çürütülmüştür. En çok saldırdıkları konulardan bir tanesi 4-5 tane köşe yazarının ekonomi ile ilgili sözlerini alıp, alt alta koyup CHP beyanatı gibi okuyorlar. 

– Aile meselesi de etik bir alanı temsil eder ve bu alanın ihlali ilk defa CHP ile gündeme gelmiştir. Bu düşük zeka düzeyini gösterir. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey üzerinden sürekli aile konusu gündeme getiriyorlar. Kim aile kavramını kullanıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır. Aile konusu siyaset dışı tutulmalıdır. Siyasi akılla mücadele etmek gerekir. Sosyete damat diye bir şey uydurulmuştur. Benim bildiğim sayın bakanımızın babası Sadık Albayrak, statüko sosyete ile mücadele eden birisidir. Statüko sosyetesi kendisi için geçerli kavramları başkası için kullanmamalıdır.

– Siyasi partiler ve seçim kanunuyla ilgili değişiklikler de gündeme gelmiştir. Yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili değerlendirmeler sunulmuştur. TBMM’de çeşitli teklifler söz konusu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri