Ana SayfaTürkiyeÖmer Çelik'ten şaka gibi açıklama: Aile konusu siyaset dışı olmalı

Ömer Çelik’ten şaka gibi açıklama: Aile konusu siyaset dışı olmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Hazine’nin başına getirmesi karşısında AK Parti’den bugün çok ilginç bir açıklama gealdi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Kim aile kavramını kullanıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır. Aile konusu siyaset dışı tutulmalıdır.” diyerek muhalefeti eleştirdi. Ancak aile kavramını siyasetin tam orta yerine koyan AK Parti’nin bizzat kendisi değil mi?

AK Parti Sözcüsü Çelik: Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey üzerinden sürekli aile konusu gündeme getiriyorlar. Kim aile kavramını kullanıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır. Aile konusu siyaset dışı tutulmalıdır.

Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik’in açıklamalarından aile hakkındaki ilginç cümleleri şu şekilde:

Ortaya konulan siyasi argümanların hepsi çürütülmüştür. En çok saldırdıkları konulardan bir tanesi 4-5 tane köşe yazarının ekonomi ile ilgili sözlerini alıp, alt alta koyup CHP beyanatı gibi okuyorlar. 

Aile meselesi de etik bir alanı temsil eder ve bu alanın ihlali ilk defa CHP ile gündeme gelmiştir. Bu düşük zeka düzeyini gösterir. Özellikle Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey üzerinden sürekli aile konusu gündeme getiriyorlar. Kim aile kavramını kullanıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır. Aile konusu siyaset dışı tutulmalıdır. Siyasi akılla mücadele etmek gerekir. Sosyete damat diye bir şey uydurulmuştur. Benim bildiğim sayın bakanımızın babası Sadık Albayrak, statüko sosyete ile mücadele eden birisidir. Statüko sosyetesi kendisi için geçerli kavramları başkası için kullanmamalıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri