Ana SayfaTürkiyeÖmer Çelik'ten Sedat Peker açıklaması: Suç örgütü liderinin sözlerini esas almak vahim

Ömer Çelik’ten Sedat Peker açıklaması: Suç örgütü liderinin sözlerini esas almak vahim

Sedat Peker'in son günlerde gündemi sarsan iddialarına ilişkin açıklamada bulunan Çelik, "İddiaları güçlü bir şekilde reddediyoruz" dedi

Sedat Peker’in iddiaları ile ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “AK Parti MYK’sı güçlü bir şekilde İçişleri Bakanımız Soylu ve eski Başbakanımız Binali Yıldırım’la iddiaları güçlü bir şekilde reddetmektedir. İftiraların karşısında, arkadaşlarımızın yanındayız” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik’in konuşmasında en dikkat çekici nokta ise son günlerde YouTube üzerinden bölümler halinde videolar yayınlayan Sedat Peker’in iddiaları oldu.

Ömer Çelik, AK Parti MYK’sının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Binali Yıldırım hakkındaki iddiaları reddettiğinin altını çizerek, “İllegal mafyatik kişinin İçişleri Bakanımız hakkındaki iddiaları dile getiriliyor. İftiraların karşısında, arkadaşlarımızın yanındayız” dedi.

​Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İllegal mafyatik kişinin İçişleri Bakanımız hakkındaki iddiaları dile getiriliyor. AK Parti MYK’mız İçişleri Bakanımız ve Binali Yıldırım hakkındaki iddiaları reddetmektedir.İllegal mafyatik adamların siyasette referans olarak kabul edilmesinin yanlış olduğunu söyledim. Siyasetin doğasında olmaması gereken bir şey yaptılar ve illegal alanda yöneltilen iddiaları malzeme olarak kullanmak gibisinden tarihi bir hata yaptılar.

SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNİN SÖZLERİNİ ESAS ALMAK VAHİM

Temel meselelerden biri şudur. Siyasete dışardan saldırı olur. Önemli olan Türk siyasetinin içindeki herkesin saldırıya karşı saldırı gayrimeşru alandan geldiği için kategorik olarak reddetmesi gerekir. Siyasi demeç verirken zaten bir suç örgütü liderinin sözlerini esas almak vahim durum ortaya çıkarmaktadır.

Arkadaşlarımızın kendileri, bu çirkinliklere muhatap olmuş arkadaşlarımız yargıya başvuruyor zaten. İçişleri bakanımız, eski başbakanımız hedef alınıyor.
Bu kurguların, oyunların her zaman farkındayız. Devletin hedef alındığını, bunlarla ne yapılmak istendiğini net olarak görüyoruz. Siyasetin meşru alanının korunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Siyasi muhalefet yapmanın usulü temelden yanlış bir yere konumlandırılmıştır.

İFTİRALARIN KARŞISINDA, ARKADAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Suç örgütlerinin söylediklerini siyasetin meşru alanı haline getirirseniz yarın öbür gün de başka bir suç örgütü mensubunun sizinle ilgili benzer iddialar getirmesi halinde bunların da meşru olduğunu kabul etmiş olursunuz. Her suç örgütü mensubu çıksa bugün bu iftiraları başka bir siyasi parti ile ilgili yapsa yarın kendileri için söylenecek sözleri de doğru kabul etmiş olurlar. AK Parti MYK’sı bütün bu iftiraların karşısında, arkadaşlarımızın yanındadır. Diyorlar ki söylenenlerin açığa çıkması için ne yapacağız. Zaten arkadaşlarımızın kendileri yargı mensuplarına başvuruyor.

İSRAİL’İN FİLİSTİN’E SALDIRILARI

Filistin mazlumlarına saldırdığı karşısında Batı medyasında Filistinli çocuklar öldü diye çıkıyor. Filistinliler direnince ne oluyor, taraflara itidal çağrısı yapıyoruz. Filistinlileri yok etmek isteyen iradenin medyatik dilde de var olduğunu görüyoruz. İsrail’in saldırısına karşı Filistin’e destek olmak için güçlü bir diplomasi yürüttük. En güçlü şekilde sesi çıkan ülke Türkiye oldu.

Maalesef ABD dışişleri Bakanlığı çıktı, Cumhurbaşkanımızın ifadesini anti semitizm olarak ifade etti. Bunu kınıyoruz. Filistin meselesindeki adil tutumuna karşı anti semitizm denilmesi Filistinli çocukların öldürülmesinin örtbas edilmesinden başka bir şey değildir. Birileri çıkıp adalet isteyen herkese anti semitik dediği zaman en büyük zararı anti semitizmle mücadeleye vermektedir. İtiraz ettiğimiz şey Filistinli çocukların katledilmesidir.

AKŞENER’E ERDOĞAN TEPKİSİ

Cumhurbaşkanımızın adaletli tutumuna şahitlik eden Türk Musevi cemaatine de teşekkür ediyoruz. En olmayacak şeylerden bir tanesi sayın Akşener tarafından söylendi, bebek katili Netenyahu’ya benzetilmesi gibi bir şey oldu. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı asla bir katille yan yana getirilemez. Söz konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca bu imkansız hale gelir. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanını asla bir bebek katili ile yan yana getiremezsiniz. Bu düzeltme beklerken düzeltme yerine ısrarın sürdüğünü görüyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri