Ana SayfaTürkiyeÖmer Faruk Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Oğlum ve ben tehditler alıyoruz

Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine ve oğlu Salih Gergerlioğlu’na tehditler aldığını söyledi

Milletvekilliği düşürülen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, oğlu Salih Gergerlioğlu’na ve kendisine tehditler yöneltildiğini söyledi.

Tele1’den Rojda Altıntaş’ın haberine göre Gergerlioğlu şu ifadeleri kullandı:

“Tehditler alıyorum ama ciddiye almıyorum. Oğlum son zamanlarda dikkat çekiyor. Oğlum çocuklarım içerisinde en çok bana benzeyen çocuğumdur. Onun da yolu insan haklarıdır. Bundan dolayı tehditler alıyor. Ama bunlarda sosyal medya trollerinin işleri. Kendi tedbirlerimizi alırız ama bunlar göz korkutmadır.

AK Parti tabanından beni destekleyen çok insan var. Beni telefonla destek için arayıp ‘HDP’li değilim, AK Partiliyim’ diyen insanlar oldu. Yapılan zalimliği haksızlığı görüyorlar. İktidar partisi son derece zavallı. Namaz meselesini örtmek için ne yapacaklarını bilemiyorlar. Anadolu Ajansı’na ve TRT’ye çeşitli haberler yaptırıyorlar.

Bana tanınan 10 gün sürede teslim olmayacağım ama kapıma gelip beni alırlarsa herhangi bir direniş göstermem. Cezaevine girersem de mücadelem sürecektir. Mücadele ederken son nefesimi veririm. Zindanlar bizim direnişimizi durduramaz. Bu yolda kurban seçilenlerden olabiliriz ilk kurban ben değilim son kurban da ben olmayacağım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri