Ana SayfaTürkiyeÖmer Halisdemir fotoğrafıyla yemek şirketi reklamı! Yeni Şafak neden Albay Kubilay Karslı'nın...

Ömer Halisdemir fotoğrafıyla yemek şirketi reklamı! Yeni Şafak neden Albay Kubilay Karslı’nın kellesini istiyor?

Yeni Şafak gazetesi ile Doğu Perinçek’in Aydınlık’ı arasında ilginç bir gerginlik oluştu. İlginç çünkü zon zamanlrada Aydınlık iyice Yeni Şafak’ın yayın çizgisine yaklaşmış durumda. Böyle bir ortamda Aydınlık’ın doğrudan Yeni Şafak gazetesini hedef alması hayli ilgniç gelebilir.

Aydınlık gazetesine göre Albay Kubilay Karslı için “Halisdemir’in adını sildirdi terfi bekliyor” manşet atan Yeni Şafak gazetesinin tek bir amacı var: Ömer Halisdemir fotoğrafıyla bir yemek şirketinin reklamını yapmak.

Mustafa İlker Yücel’in Aydınlık’taki başyazısı şu şekilde:

Yeni Şafak, üzerinde Ömer Halisdemir yazan bir tabelayı kaldırdığını belirttiği 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Kubilay Karslı’yı aylardır hedef alıyor. Halbuki kaldırılan tabelada bir şirketin reklamı var ve bu TSK isim yönergesine uygun değil.

Yeni Şafak, yayınladığı fotoğrafta reklam bölümünü gizliyor. Böylece tugay komutanı “Ömer Halisdemir ve cami düşmanı” gösterilerek hedef alınıyor.

Peki bunun sebebi nedir?

Araştırdık. Konu tamamen “duygusal.” Yeni Şafak’ın görünmesini engellediği reklamda yer alan şirketin ismi Nimet ve Bekard Gıda. Bu şirket İstanbul, Bezmialem ve Sakarya Üniversitesi ile İETT, KYK yurtları gibi kurumların ve bazı illerdeki tugay komutanlıklarının yemek işlerini yapıyor.

Bekard Yemek Sanayi’nin sahibi ve Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Yunus Günaydın’ın oğlu Cemil Günaydın ile Yeni Şafak Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Albayrak’ın kızı Zeynep Albayrak, 2005’te evlenmişti.

Yeni Şafak’ın “Ömer Halisdemir düşmanı” diye hedef aldığı komutan görevi gereği şehidimiz üzerinden şirket reklamı yapılmasını önlüyor. Yeni Şafak da “akrabalık ilişkisi” bulunan ismini yazdığımız şirketin çıkarı için onurlu bir Türk subayını hedef alıyor!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz