Ana SayfaTürkiyeGüneş gazetesinin Ekrem İmamoğlu manşetinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı

Güneş gazetesinin Ekrem İmamoğlu manşetinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı

Turgay Güler yönetimindeki Güneş gazetesi bugün “Mutlu musun Ekrem” manşetiyle çıktı. Öğleden ise sonra Ankara’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu şehit evinde yumrukla saldırdılar. Turgay Güler ve Güneş gazetesinin Hakkari’nin Irak sınırında şehit olan 4 askerden Ekrem İmamoğlu’nu sorumlu gösteren manşetinden saatler sonra Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki şehit evine ziyaretinde yumruklandı.

AK Parti camiasından da Turgay Güler’in manşetini eleştirenler vardı.

Turgay Güler’in İmamoğlu manşetinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dönem kızgın demirci soğutma dönemi” diyerek normalleşmenin önemine vurgu yapsa da bir kısım AK Parti medyası gerginlik yaratmayı, kutuplaştırıcı, yaralayıcı dili bırakmıyor.

Bugün Türkiye’nin dört bir yanından insanlar sosyal medyada Güneş gazetesinin Ekrem İmamoğlu manşetine tepki gösterdi. Güneş gazetesine Tepki gösterenler arasında Gökhan Özoğuz gibi sanatçılar da vardı.

Güneş gazetesinin Ekrem İmamoğlu manşetinden saatler sonra korkulan oldu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da şehit Yener Kırıkçı’nın evinde yumruklu saldırıya uğradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın normalleşmeye çağrı yapan dilinin Türkiye’yi kapsamasına Güneş gibi gazeteler belli ki izin vermek istemiyor!

Kılıçdaroğlu’nun kızgın kalabalık tarafından abluka altına sığındığı evin yakınına gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz. Tepkinizi gösterdiniz” sözleriyle saldıranları uzaklaştırmaya çalıştı.

Açıklamalar üst üste geldi

CHP’li Levent Gök, Çubuk’ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, ”Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır” dedi.

Ankara Valiliği: Gerekli tedbirler alındı

Ankara Valiliği: “(Kılıçdaroğlu’na saldırı) Olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır. Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır.

TBMM Başkanı Şentop: Provokasyon amacı taşıyabilir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’daki bir şehit cenazesine katılım sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kanayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceğini belirtti Arkasındaki planlamanın da ortaya çıkarılması gerektiği kanaatindeyim.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz