Ana SayfaTürkiyeÖnce uçak şimdi de niyet okumalı Erdoğan yazısı! Ahmet Hakan eski mahallesine...

Önce uçak şimdi de niyet okumalı Erdoğan yazısı! Ahmet Hakan eski mahallesine süper döndü!

Yıllar önce “Ben asla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ya da Başbakan Davutoğlu’nun uçağına binmem” diyen ancak önceki haftalarda soluğu Erdoğan’ın uçağında alan Ahmet Hakan için “Eski mahallesine dönüyor” manşetleri atılmıştı. Eski mahallesine dönüş için ısınma turları atan Ahmet Hakan, bu dönüşünü hızlandıran nefis bir yazı kaleme aldı.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Bunları kafanıza takmayın. Bizden ayrılıp parti kuranları çok gördük. Şimdi sorsak adlarını kimse bilmez. Adını sanını kimse bilmez bunların. Bu iş böyledir. Çünkü bu tip ihanetlerin içinde olanlar, bu işin bedelini ağır öderler” demişti. Haliyle bu sözler de Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yorulmuştu. Hatta bu ‘ihanet’ göndermeli ifadeler üzerine Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdağ da bir açıklama yapmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a göre Erdoğan bu sözleri, “Bedelini ödemekten kastettiğinin… Siyaseten bitmek, siyaseten unutulmak olduğunu anlar” anlamında kullandı.

Hakan internet sitelerinin maksadı çarpıttığını iddia ederek, “Kanmayın şu internet sitelerinin maksadı çarpıtan özetlemelerine!” dedi.

Ahmet Hakan’ın yazısından o bölüm şöyle:

Açtım konuşmanın tamamını…

İlgili bölümde şöyle diyordu Cumhurbaşkanı Erdoğan:

“Birileri parti kuruyormuş, şunu yapıyormuş, bunu yapıyormuş. Bunları kafanıza takmayın. Bizden ayrılıp parti kuranları çok gördük. Şimdi sorsak adlarını kimse bilmez. Adını sanını kimse bilmez bunların. Bu iş böyledir. Çünkü bu tip ihanetlerin içinde olanlar, bu işin bedelini ağır öderler.”

Biraz Türkçe bilen, azıcık kafası çalışan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin tamamını okuduğunda…

Bedelini ödemekten kastettiğinin…

Siyaseten bitmek, siyaseten unutulmak olduğunu anlar.

Hep söyledim, yine söylüyorum: Kanmayın şu internet sitelerinin maksadı çarpıtan özetlemelerine!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz