Ana SayfaTürkiyeOperasyon Çetesi Pelikan'dan yeni bir operasyon mu? Ankara Kuşu gözaltında!

Operasyon Çetesi Pelikan’dan yeni bir operasyon mu? Ankara Kuşu gözaltında!

Twitter’da Ankara Kuşu isimli hesabın akşam saatlerinde erişime kapatılmasının ardından hesabın kullanıcısı göz altına alındı. Gelişmeyi ise ilk olarak Sabah Gazetesi duyurdu.

Adını ilk olarak seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 2016 senesinde yaptığı operasyonla duyuran ve yazdığı isimsiz bir bildiriyle Davutoğlu hakkında aslı astarı olmayan bir iddialar silsilesi yayımlayan ve geçen süreç içerisinde kulaklarına fısıldanan milletvekili, bakan vb. gibi çok sayıda isme Kuzguncuk’ta konuşlandığı yalısından operasyon çeken Pelikan Çetesi’nin hedefinde şimdi ise Ankara Kuşu isimli Twitter hesabı var. Süreç içerisinde Aydın Ünal, Abdülhamit Gül ve son olarak da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı hedefe koyan Pelikan operasyonlarına her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay ise Oda TV yöneticileri Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nu hedef gösteren çete ikilinin tutuklanmasında direk pay sahibi olmuştu.

Muhalif paylaşımlarıyla dikkat çeken Ankara Kuşu isimli hesaba Pelikan cenahından son haftalarda çokça saldırı gelmişti. Bunun neticesinde bu akşam saatlerinde Ankara Kuşu isimli hesaba erişim engeli getirildi ve ardından hesabın kullanıcısı gözaltına alındı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri