Ana SayfaTürkiyeOptimar'ın sokağa çıkma yasağında yüz yüze yaptığını iddia ettiği ankete MAK danışmalıktan...

Optimar’ın sokağa çıkma yasağında yüz yüze yaptığını iddia ettiği ankete MAK danışmalıktan yanıt

İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar araştırma şirketinin yayımladığı son anket alay konusu oldu

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Şirketi’nin başkanı Hilmi Daşdemir, geçtiğimiz günlerde bir anket paylaşımı yapmıştı.

Daşdemir’in sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu 22-24 Mayıs tarihleri arasında yüz yüze yapıldığını iddia ettiği anket, yapıldığı tarihler kadar ortaya koyduğu sonuçlar itibariyle de oldukça tartışılmıştı.

Kamuoyunda yüzde 30 bandında seyrettiğine kesin gözüyle bakılan AK Parti, söz konusu ankette yüzde 39,1 olarak gösterilirken Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’nin ise yüzde 10,4’lük bir oy oranına sahip olduğu öne sürüldü.

Yükselişte olduğuna siyasi çevreler ve kamuoyu tarafından kesin gözüyle bakılan İYİ Parti ise yüzde 9,5 olarak söz konusu anketteki yerini aldı.

Gelecek Partisi 0.1, DEVA 1.1

Anketteki en şaşırtıcı sonuç ise Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne yazılan oy oranları oldu. Yaklaşık 1,5 yıl önce kurulan ve kurulduğu zaman zarfı içinde 81 ilin 79’unda teşkilatlanmasını tamamlayarak yaklaşık 500 ilçede de örgütlenen Gelecek Partisi için öngörülen oy oranın 0,1 olması anketin ciddiyetine ilişkin bir diğer tartışma konusu oldu.

Mehmet Ali Kulat: Sonuçlar komedi

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat ise sonuçlara ilişkin kişisel Twitter hesabı üzerinden bir değerlendirme yaptı. Anketi ‘komedi’ olarak niteleyen Kulat, “ANKET yapmış. Çıkan sonuçlar komedi. Koskoca TV ler Gazeteler adamı konuk aliyor” ifadelerini kullandı.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde yüz yüze anket yapıldığının iddia edilmesini de hatırlatan Kulat, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Televizyondaki yorumcularda bizim her formu fotoğrafla kayıt altına aldığımız çalışmamızla mukayese yapıyor. Keşke zahmet edip baksa O ANKET SOKAGA ÇIKMA YASAĞI SIRASINDA YÜZYÜZE YAPILMIŞ”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri