Ana SayfaTürkiyeOrgeneral Metin Temel'in yeni görevi belli oldu

Orgeneral Metin Temel’in yeni görevi belli oldu

Son 24 saattir Ankara kulislerinde Orgeneral Metin Temel hakkında konuşulan kulis haberi gerçek oldu ve görev değişikliği gerçekleşti. Orgeneral Metin Temel neden görevden alındı ve başka bir göreve atandı? Org. İsmail Metin Temel yeni görevinde Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Orgeneral Metin Temel, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2. Ordu Komutanlığı görevinden alınarak Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı.

General atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Org. İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı.

4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut, bu görevinden 3. Ordu Komutanlığı Denetleme Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Metin Temel neden görevden alındı?

Kamuoyunun, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışladığı için “Göreve geldiğimde apoletlerini sökeceğim” dediği Metin Temel neden görevden alındı?

Odatv’nin deneyimli muhabiri Müyesser Yıldız’ın pazar günü kaleme aldığı yazıda bu soru irdelendi.

Müyesser Yıldız’ın aktardığı bilgilere göre 3 gün önce Genelkurmay Başkanlığı Metin Temel’i Ankara’ya çağırdı. Metin Temel de görevini vekaleten 7. Kolordu Komutanı Sinan Yayla’ya bıraktı.

Kamuoyunun Afrin harekatında ve 15 Temmuz gecesinde sergilediği kahramanlıklarla tanıdığı, üstüne üstlük Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Muharrem İnce’nin “apoletlerini sökeceğim” sözleri karşısında sağlam şekilde savunduğu Orgeneral Metin Temel için neden böyle bir görev değişikliği söz konusu oldu?

Kulislere göre görevden almanın nedeni

Kahraman askerlere bir törenle madalya verilmesi kararlaştırıldığında Metin Temel de 2 askerin ismini önerdi. Ancak bu öneri dikkate alınmadı. Metin Temel’in bu duruma tepkisini Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’in de olduğu ödül törenini terk ederek (bir başka iddiaya göre ödül törenine katılmayarak) gösterdiği iddia edildi. Bu davranış da Metin Temel ile Karargah arasındaki bütün ipleri kopmasına neden oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz