Ana SayfaTürkiyeOrtalık karıştı! Muharrem İnce'den Bahçeli'ye çok sert Atatürk ayarı

Ortalık karıştı! Muharrem İnce’den Bahçeli’ye çok sert Atatürk ayarı

Bir siyasi hareket başlatan Muharrem İnce, kendisi hakkında "CHP içinde Atatürk’e dönüşü başlatacaktır" diyen Devlet Bahçeli'ye çok sert bir yanıt verdi.

Muharrem İnce Bahçeil Atatürk bu üç kelime bir anda ülkenin gündelik siyasi tartışma gündemini değiştirdi. Bir siyasi hareket başlatan Muharrem İnce, kendisi hakkında “CHP içinde Atatürk’e dönüşü başlatacaktır” diyen Devlet Bahçeli’ye çok sert bir yanıt verdi.

“Bin Günde Memleket” hareketini başlattığını açıklayan CHP’li Muharrem İnce, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

CHP’den ayrılıp parti kuracağı söylenen Muharrem İnce açıklama yapmış ve 4 Eylül’de Sivas’ta harekete başlayacağını duyurmuştu. Bahçeli ise İnce’nin açıklamaları üzerine, “4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk’e dönüş hareketini başlatacaktır” yorumunu yapmıştı.

İnce’den Bahçeli’ye: Hükümsüz

Twitter hesabından MHP lideri Bahçeli’ye yanıt veren Muharrem İnce, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya hutbesinde lanet sözlerini hatırlattı ve şunları söyledi:

“Sayın Devlet Bahçeli ‘Muharrem İnce CHP içinde Atatürk’e dönüşü başlatacaktır’ dedi. Ancak kendisi desteklediği hükümetin Atatürk’e dönüşünü başlatamadığı, Atatürk’e beddua eden Diyanet İşleri Başkanını görevden aldıramadığı için hakkımda yaptığı yorumlar hükümsüzdür.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri