Ana SayfaTürkiyeOrtalık yine karıştı! Süleyman Soylu Barış Terkoğlu'nu hedef aldı: O berduşa sesleniyorum

Ortalık yine karıştı! Süleyman Soylu Barış Terkoğlu’nu hedef aldı: O berduşa sesleniyorum

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı haber nedeniyle Barış Terkoğlu'na çok sert yanıt verdi.

Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde İçişleri Bakanlığı’nda Süleyman Soylu’ya rağmen FETÖ’cülere operasyon yapıldığını belirten Barış Terkoğlu bir anda şimşekleri üzerine çekti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Barış Terkoğlu’na çok sert yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Görevden alınan kaymakamlarla ilgili hem eksik ve yanlış bilgi ile yapılan hem de maksatlı yorumların tamamı yalandır” diyen dedi.

Süleyman Soylu, Odatv Haber Müdürü ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nu hedef aldı. “Yalanı ve ihaneti muhatap almazsanız hata edersiniz. Muhatap olacaksınız” diyen Soylu, Terkoğlu’nun adını anmadan, “O berduşa sesleniyorum ben senin gibi onun bunun adamı değil, bu milletin adamıyım. Kimin adamın olduğun da belli. Kimlerle iş tuttuğunuz da, kime uşaklık yaptığınız da belli” ifadelerini kullandı.

Barış Barış Terkoğlu ne demişti?

Terkoğlu, bugün “Ben ihanet ediyorumdur diyen Bakan” başlıklı yazısında İçişleri’ndeki FETÖ operasyonlarının ‘Soylu’ya rağmen yapıldığını’ öne sürerek şunları yazdı:

“Konuşulan o ki bir süredir İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ birikimine yönelik olarak devletin güvenlik bürokrasisi adım atmak istiyordu. Ancak her seferinde attıkları adım Soylu’ya çarpıyordu. Verilen istatistiki bilgilere göre FETÖ’nün TSK’den sonra en kritik örgütlenmeyi gerçekleştirdiği bakanlıkta ayıklanan FETÖ mensubu oranı yüzde 3 buçuktu. Nihayetinde, Soylu’nun uzun süredir direndiği, kendisinin önüne isim konduğunda kimilerini savunduğu bakanlık çalışanlarına operasyon gerçekleşti. Konuşulan o ki önümüzdeki günlerde kaymakamlara yapılan operasyonu Emniyet takip edecek”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri