Ana SayfaTürkiyeAK Parti için iktidarda kalmayı bu kadar mecburi kılan ne? Cumhur ittifakı...

AK Parti için iktidarda kalmayı bu kadar mecburi kılan ne? Cumhur ittifakı ülkeyi nereye sürüklemeye çalışıyor? Osman Sert’ten flaş analiz

Osman Sert politik atmosferi kendisinin siyasi ömrünü uzatma üzerine kurgulamaya çalışan Cumhur ittifakının tavrını analiz etti.

Osman Sert politik atmosferi kendisinin siyasi ömrünü uzatma üzerine kurgulamaya çalışan Cumhur ittifakının tavrını analiz etti.

Ülkenin politik atmosferini kendisinin siyasi ömrünü uzatma üzerine kurgulamaya çalışan Cumhur ittifakının HDP için açılan kapatma davası konusundaki tavrı tartışma yarattı.

Aynı zamanda HDP Kocaeli Milletvekili AK Parti Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliği de paylaştığı tweet nedeniyle bugün düşürüldü. AK Parti milletvekili Alpay Özalan, Gergerlioğlu’nu zorla meclisten çıkarmaya çalıştı.

Siyasal iletişim uzmanı Osman Sert, AK Parti ve MHP için “iktidarda kalmayı bu kadar mecburi kılan ne” sorusunu yöneltti. HDP’nin kapatılması ve Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi hakkında şu mesajı paylaştı:

HDP’nin kapatılması davası süreçleri sadece iktidarda kalmaya endeksleyen Cumhur İttifakı’nın yargıyı, meclisi, Kürt meselesi gibi toplumun yakıcı sorunlarını ne kadar araçsal gördüğünün bir işareti.

‘iktidarda kalmayı bu kadar mecburi kılan ne?’ sorusu da orada asılı duruyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri