Ana SayfaMagazinOyuncu Halil Kumova kimdir?

Oyuncu Halil Kumova kimdir?

Bugün hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova kimdir? Halil Kumova neden öldü merak konusu.

Bugün hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova kimdir? Zalo adlı sinema filminin çekimleri sırasında rahatsızlanan Halil Kumova hayatını kaybetti. Halil Kumova neden öldü merak konusu.

Halil Kumova kimdir?

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizinde oynadı.

Ünlü oyuncu Halil Kumova kimdir?

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan’ın senaristi ve yönetmeni olduğu ’Zalo’ adlı sinema filminin de rol aldı. Çekimlerine Malatya’nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 1933’te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova’nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.

Halil Kumova neden öldü

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde çekimleri devam eden ‘Zalo’ adlı sinema filminde rol alan 64 yaşındaki usta oyuncu Halil Kumova, setteyken aniden rahatsızlandı. Set görevlileri tarafından hemen Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kumova’nın kalbi durunca hemen müdahale edildi. Kalbi tekrar çalıştırılan usta oyuncu yoğun bakıma alındı ancak burada da tekrar kalbi durunda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İlk tetkiklerde zatürreye bağlı solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybettiği belirlenen Kumova’dan, Covid-19 testi için örnek alındığı da öğrenildi.

Halil Kumova’nın oynadığı dizi ve filmler

Harbi Define
Ask ve ceza
Deli deli olma
Adalet Oyunu
Acemi müezzin
120
Destere
Hazan Mevsimi: Bir Panayır Hikâyesi
Ezo Gelin
Hiçbir Yerde
Toprağa Uzanan Eller
Aşk ve Ceza
G.D.O. Karakedi
Hiçbiryerde
Cenneti Beklerken
Nisanda 82 Gün
Geçmiş olsun

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri