Ana SayfaTürkiyeÖzekin: Gezi muhalifler için de başarısız bir eylemdir

Özekin: Gezi muhalifler için de başarısız bir eylemdir

Yazar Eyüp Gökhan Özekin, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada Gezi Olaylarını eleştirdi. Gezi’nin muhalifler için de fazlasıyla başarısız bir eylem olduğunu söyleyen Özekin, Kavala’yı Gezi’den bırakıp aynı gün 15 Temmuz’dan almanın ise ‘Ciddiyetsizlik’ olduğunu vurguladı.

Özekin’in açıklamaları şu şekilde:

Gezi muhalifler için de fazlasıyla başarısız bir eylemdir. Antidemokratik eğilimi yükseltmiştir. Ülke idaresinin farklılıklara tahammülünü azaltmıştır. İstişare mekanizmalarını daraltmıştır. Dış güç endişelerini arttırmıştır. Sağ cenahı içe kapatmıştır.

İyi halt etmediniz yani…

Gezi benim için Eryaman’da ailemin de bulunduğu araca içindekiler örtülü diye saldıranlardır. Biriktirdikleri kini kusan kitlelerdir. Ambulanstan belediye otobüsüne kadar “devleti” çağrıştıran ne varsa tahrip eden ontolojik düşmanlıktır. Gezi bizden değildir, biz Geziden değiliz.

Kavala’yı Gezi’den bırakıp aynı gün 15 Temmuz’dan almak ise ciddiyetsizliktir. Devletimiz ciddi ve inandırıcı olsun isteriz. 15 Temmuz da tutmazsa çocuk tacizinden alınmamalıdır mesela. Ne yapılacaksa devlet ciddiyetiyle yapılması hem bugüne, hem dünyaya, hem de geleceğe mesajdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri