Ana SayfaTürkiyeÖzlem Albayrak: Irkçılığın gölgesinde yılbaşı

Özlem Albayrak: Irkçılığın gölgesinde yılbaşı

Özlem Albayrak Yeni Şafak Gazetesi’ndeki köşesinde, yılbaşında Taksim Meydanı’nda kutlama yapan Suriyelilere karşı gösterilen ırkçı tepkileri eleştiren bir yazı kaleme aldı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Suriyelilere yönelik kullanılan “sapık, kaçkın” gibi ifadelerden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Albayrak, bu nefret söyleminin son zamanlarda mahalle teyzelerinden, koca koca yazarlara kadar geniş bir çevreye yayılmasından yakındı.

Canlarını kurtarmak uğruna evlerini, tarihlerini, sevdiklerini geride bırakıp Türkiye’ye sığınan insanlara bir anlık mutluluğun neden çok görüldüğünü sorgulayan Albayrak “Bu insanlar, neden hep üzgün olmak, boynu bükük olmak, kötü şartlara razı olmak, itilip kakılmaya, horlanmaya alışmak zorunda olsun ki” dedi.

Ülkedeki bir takım kimselerin, yabancılara ancak çok döviz bırakan birer turist oldukları sürece tahammül edebildiklerine değinen Albayrak, Suriyeliler konusundaki yabancı düşmanlığının, Arap düşmanlığı ile birleşmesi ile birlikte nefretin katmerlendiğinin altını çizdi.

Haber: Enes Şimşek

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz