Ana SayfaTürkiyeÖzlem Albayrak’tan Ersoy Dede ve Hilal Kaplan’a hodri meydan

Özlem Albayrak’tan Ersoy Dede ve Hilal Kaplan’a hodri meydan

Canan Kaftancıoğlu’nun yıllar önce attığı tweetler nedeniyle mahkumiyet almasına hukukun genelliği ilkesi üzerinden karşı çıkan Özlem Albayrak hem Ersoy Dede’nin hem de Hilal Kaplan’ın saldırısı altında.

Ersoy Dede bugün “Canan Güzellemesi’nin dayanılmaz hafifliği” başlıklı bir yazı yazarak Özlem Albayrak’ı hedef almış ve şunları yazmıştı:

“Özlem Albayrak gazeteci kimliğinin dışında aynı zamanda kadrosu İBB’ye bağlı olan BİMTAŞ Şirketinin de personelidir. Ancak bu süreçte Özlem Albayrak’tan da İBB’deki işçi kıyımına ses verip ‘yeter artık’ demesi beklenirdi. Oysa o tuttu Canan Kaftancıoğlu’nu savunan bir yazı kaleme aldı” 

Hilal Kaplan da bu tartışmalara dahil olup Özlem Albayrak hakkında “Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmştı Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş Ayrıca İBB olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş”

Özlem Albayrak her ikisine de cevap verdi

Özlem Albayrak twitter’dan hem Ersoy Dede’ye hem de Pelikancı Hilal Kaplan’a yanıt verdi.

Özlem Albayrak’ın Ersoy Dede’ye yanıtı

“Ersoy Dede, birincisi ben Kaftancıoğlu’nu savunmadım, hukukun genelliği ilkesini savundum. Benim yazım hükümete vuran vurmak isteyen bir yazı değildi, Kaftancıoğlu kararıyla oluşan manzarayı göstermek amaçlı bir metindi. İlk yayınlanmayan yazım değil bu” derken, “Gizli bir durum yok. Bir açığımı bulamayıp bundan medet umulması çok çaresizce. Seçim döneminde duruşum belliydi, İmamoğlu’nun ikinci seçimi alacağı bariz ortadayken aynı çizgiyi korudum, böyle bir kaygım olsaydı pek çokları gibi döner veya susmayı denerdim”

“Benim saklayacak hiç bir şeyim yok, operasyonel yazı yazanlar kendine baksın. Velhasıl çok ayıp etmişsin Ersoy Dede, çok çirkinleşmişsin. Söylenecek başka şeyler de olabilirdi ama aynı kabalıkla cevap vermek istemem” 

Hilal Kaplan’a ‘şerefsizsin’ yanıtı

“İBB çalışanı olduğumu hiçbir zaman kimseden saklamadım, gazetenin de bilgisi dahilindeydi. Gazeteye dışardan yazı gönderiyordum. Belediye’den burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz