Ana SayfaTürkiyeÖzlem Gürses: Süleyman Soylu gidiyor mu gönderiliyor mu?

Özlem Gürses: Süleyman Soylu gidiyor mu gönderiliyor mu?

Gazeteci Özlem Gürses, YouTube kanalında Süleyman Soylu hakkında çok konuşulacak ifadeler kullandı. Soylu’nun gazeteci Hadi Özışık’ın programında yaptığı açıklamaları değerlendiren Özlem Gürses, Mehmet Yılmza’ın T24’teki yazısına da referans vererek Süleyman Soylu hakkında tartışılacak bir analize imza attı.

İşte Özlem Gürses’in Süleyman Soylu hakkında ses getiren o analizi…   

Özlem Gürses: Süleyman Soylu’yu CNN Türk’e çıkarmıyorlar

Süleyman Soylu bir karar arifesinde sanıyorum kendisi. Hem de bayağı ciddi bir karar arifesinde Anladığım kadarıyla Hadi Özışık kardeşlerin Hadi Özışık, Süleyman Özışık, bir YouTube kanalı var. Oraya canlı yayına çıkmış Sayın Soylu. Uzunca bir zamandır da ayrıca kendisini CNN’e çıkartmıyorlar. Onun da farkındayım. Birkaç yayında orada beraber olduk ama ondan sonra gidemiyor oraya. 

Albayrak medyası orası, Demirören’e ait gibi gözüküyor ama yöneticileri arasında A Haber’de uzun süre yöneticilik yapmış isimler var ve aslında temel olarak Serhat Albayrak’ın o grubun üzerinde de büyük etkisi olduğu biliniyor. Yani bu sır değil.

Neyse bu YouTube kanalına gidiyor Sayın Soylu ve orada besela bu Adana’daki Eren Yıldırım olayı ile ilgili çok yumuşak yorumlar yaptı. İşte dedi ki kaymakamın ne işi var işte erzak dağıtılırken yardım yapılırken. Veya Çav Bella provokasyonu ile ilgili filan çok enteresan yorumlar yaptı. Yeni bir siyasi dil lazım diyor. Bu gerginlik atmosferini eleştiriyor ki kendisi de aslında uzunca bir süre o dili kullanmıştı ama…

Gürses: Soylu ile vedalaşacaklar

Bugün T24’te Mehmet Yılmaz yazmış gene muhteşem bir yazı. Soylu o yayında demiş ki ‘Dün bize gitme diyenler yarın hizmetlerim için teşekkür edebilir’ Bomba çok bomba bir cümle. Çok acayip bir cümle. Hakikaten öyle yani diyor ki ben gidiyorum daha doğrusu beni gönderiyorlardı diyor. Benim anladığım bu. hatırlayacaksınız bu istifa meselesinde kendisine gitme denildi ama şimdi anlaşılan hizmetleri için teşekkür edilecek. Kim? Bu Erdoğan değilse başka kim olabilir? Sen Cumhurbaşkanı elbette. Yani benim anladığım bir kez daha damat bakan, Sayın Berat Albayrak bu karşılıklı çekişme sürecinin galiba oluyor ve bu sefer Sayın Bahçeli, Sayın Süleyman Soylu’yu yalnız bırakacak. Öyle anlaşılıyor. Zaten bir süredir hem twitter’da hem de temsilcileri, yani MHP’nin yöneticileri A Haber ekranlarında falan Berat Albayrak’la ilgili müthiş yorumlar yapıyorlar. Yani evet Cemal Enginyurt A Haber ekranlarında Berat Albayrak’a bildiğiniz methiyeler düzdü.

Ya haziran sonu ya temmuz ortası gibi bir kabine revizyonunda anlaşılan Soylu ile vedalaşacaklar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri