Ana SayfaTürkiyeÖzlem Zengin'in 'Pembe Oda' çıkışına yanıt Sema Silkin'den geldi

Özlem Zengin’in ‘Pembe Oda’ çıkışına yanıt Sema Silkin’den geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in geçtiğimiz günlerde yaptığı 'Pembe oda' açıklamasına yanıt verdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘Pembe oda’ çıkışına yanıt verdi.

Özlem Zengin’in TBMM’de dile getirdiği “Pembe Oda denilen uygulamayı biz getirdik ve çok da doğru yaptık, ama ‘FETÖ’cüler bunu kullanarak cezaevinde hamile kalıyorlar. Cezaevinde anne çocuk fotoğraflarını dünyaya göstermek. Ben bunu söylediğim için hedefteyim” ifadeleri sosyal medyada ve kamuoyunda tepki çekmiş Zengin’e birçok siyasi yanıt vermişti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, dün TV5’te konuk olduğu “Konuşmadan Olmaz” adlı programda Zengin’in iddialarına ilişkin şunları söyledi:

Zengin’in ifadelerini “incitici” olarak niteleyen Silkin, “İktidar partisi içerisinde birkaç vizyonlu insandan biridir diye gösterebileceğimiz bir insanın bile kendi tabanını bir şeye inandırmak için böylesi acımasız ifadeleri çok utandırıcı açıkçası” dedi.

Sema Silkin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir hukukçu olarak Pembe Oda’nın FETÖ’den yargılamalarda kullandırılmadığını biliyor olması gerekir. Bu yargılamalarda Pembe Oda yasağı var. Bu da işin iftira boyutu. Yalanla kamuoyunu yanıltma boyutuna geçmiş oluyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri