Ana SayfaDünyaÖzülker: Netanyahu seçimler için ortamı geriyor

Özülker: Netanyahu seçimler için ortamı geriyor

Emekli Büyükelçi Uluç Özülker son haftalarda Suriye’ye yönelik hava saldırıları düzenleyen İsrail’in ABD desteğiyle ve yaklaşan seçimler sebebiyle bölgesel politikalarını sertleştirdiğini söyledi. ANKASAM’a açıklamalarda bulunan Özülker İsrail’in Rusya ve İran’a karşı önlemler arayışı içinde olduğunu savundu.

Rusya kesinlikle Suriye’nin arkasındadır

Tel Aviv’in planlarını Suriye üzerinden İran hedeflerini vurarak hayata geçirmeye çalıştığını belirten emekli büyükelçi, Rusya’nın son zamanlarda Suriye’de Esad’la birlikte hareket ederek İsrail konusunda etkinliğini arttırdığını kaydederek şunları söyledi: “Rusya kesinlikle Suriye’nin arkasındadır. Suriye kendini daha iyi biçimde savunabilecek bir noktaya taşınmıştır. Bu arada Rusya, İran hedeflerine karşı İsrail’in sürekli olarak gerçekleştirmekte olduğu hava saldırıları karşısında da rahatsızlığını ortaya koymaktadır.”

Netanyahu sıkıntılı günler yaşıyor

İsrail’de yapılacak seçimlere dikkat çeken Özülker, Netanyahu’nun yeniden seçime gireceği için sıkıntılı günler yaşadığını, hakkındaki yolsuzluk suçlamaları nedeniyle bir daha seçilip seçilemeyeceğinin garanti olmadığını ve bu nedenle bölgesel politikaları çok daha sertleştirdiğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz