Ana SayfaTürkiyePalandöken'de boş binalarda tehlike çanları çalıyor

Palandöken’de boş binalarda tehlike çanları çalıyor

Erzurum’da inşaat halinde bırakılan ve akıbetinin ne olacağı belli olmayan binalar madde bağımlıları ve intihar etmek isteyenlerin mekanı haline geldi.

Merkez Palandöken ilçesindeki Yenişehir semtinde, 2013 yılında temeli atılan 2 bin 100 konutluk projesi hazırlayan müteahhit Ahmet Metin Karadayı, inşaata başlamadan dairelerin bir bölümünü sattı. İmar İskan eski konutlarında oturanların evlerini 2012’de yıkarak karşılığında daire sözü veren Karadayı’nın inşaatı, ruhsat ve projesi olmadığı gerekçesiyle şimdiki Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Sekmen tarafından durduruldu. Yüzlerce kişinin mağdur olduğu inşaat projesinde Karadayı mağdurları, sık sık eylem yaptı. Bazı mağdurlar ise intihara teşebbüs etti. İş adamı Ahmet Metin Karadayı, başka inşaat projeleri nedeniyle ‘dolandırıcılık’ suçundan 386 yıl hapis cezası alınca cezaevine girdi. Büyük bölümü tamamlanan New City konutları inşaatı ise yıllardadır atıl durumda bekliyor.

İnşaat halinde bırakılan ve akıbetinin ne olacağı belli olmayan binalar madde bağımlıları ve intihar etmek isteyenlerin mekanı haline geldi. İlk olarak geçen 27 Ekim 2017′ de Uğur Sezer U. (16), arkadaşı ile içki içtiği inşaatın 8’inci katından annesini arayıp, helallik istedikten sonra atlayarak intihar etti. Arkadaşının atlamasının ardından intihara kalkışanM.L. (15) ise polis tarafından ikna edilmişti.

Boş binalar tehlike saçıyor

İnşaat halindeki boş binalar madde bağımlıları ve intihar etmek isteyenlerin uğrak noktası haline geldi.

Solakzade Mahallesi sakinlerinin inşaat halinde bırakılan binalardan dolayı çocuklarından endişe ettiklerini söylerken, binaların etrafında belediyenin herhangi bir önlem almadıklarını dile getirdiler. Binaların çevresinde bulunan Zübeyde Hanım Ana okulu, Mehmet Akif Ersoy lisesi, Palandöken Anadolu lisesi gibi okulların bulunması tehlike çanlarının sesinin halen duyulmaması akıl sır ermeyeceği bir durum, bu denli tehlikeli bir durum karşısında binaların etrafında hiçbir önlemin alınmaması görülmekte. Mahallelinin geceleri madde bağımlılarının korkusundan sokağa çıkamadıklarını dile getirdiler. Bu konu hususunda bir an önce gerekli tedbirlerin alınması yetkili kurumların elini taşın altına koymaları mahalle sakinlerinin tek istekleridir.

Haber: Ozan Canlı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz