Ana SayfaMagazinPamela Anderson, Fransa'da ortalığı yıkan "Sarı Yelekler"e destek verdi

Pamela Anderson, Fransa’da ortalığı yıkan “Sarı Yelekler”e destek verdi

Fransa’da, akaryakıt ürünlerine gelen zamları nedeniyle kent meydanına inan “Sarı Yelekler” hareketine bir destek de 51 yaşındaki Pamela Anderson’dan geldi. Anderson, resmi Twitter sayfasından kalkışmayı desteklediğini açıkladı.

Günlerdir Fransa medyasını meşgul eden ‘Sarı Yelekler’ hareketi gitgide güç kazanıyor. Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamları fazla bulan Sarı Yelekler adlı eylemciler, Fransa sokaklarını birbirine kattı. Eylemcilere bir destekte oyuncu Pamela Anderson’dan geldi. Güzel oyuncu, sosyal medyadan yayımladığı, “Şiddeti hor görüyorum. Ama Fransız -ve küresel-elitlerin yapısal şiddeti ile kıyaslandığında, bu insanların şiddeti ve lüks arabaları yakılması nedir?” yazısıyla eylemcilere apaçık destek verdiğini duyurdu.

“Tüm dünyada eşitsizlik”

Anderson, “Yakma görüntülerine odaklanmak yerine bunun nereden ileri geldiğini sormak zorundayız” dedi. “Ve cevap şu: Büyükşehir seçkinleri ile kırsal yoksullar arasında, Macron’un temsil ettiği politikalar ile sadece Fransa’da değil, tüm dünyadaki eşitsizlikten bıkan % 99 arasında yükselen tansiyondan ileri geliyor.”

Anderson, mesajına son noktayı şöyle koydu: “Asıl mesele, itaatsizliğin yapıcı olup olamayacağıdır. Fransa’da ve tüm dünyadaki ilericiler bu enerjiyi şiddet için kullanmak yerine yapısal eşitlik ve eşitlikçi toplumlar inşa etmede kullanma imgesine sahip mi?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz