Ana SayfaTürkiyeParlak bir gazeteci olacakken Pelikancı oluverdi: Ersoy Dede

Parlak bir gazeteci olacakken Pelikancı oluverdi: Ersoy Dede

Parlak bir gazeteci olacakken Pelikancı oluverdi. Kimden mi bahsediyoruz? Suriye meselesinden kaynaklanan bütün sorunları Ahmet Davutoğlu’nun sırtına yüklemeye en hevesli gazeteci olan Ersoy Dede’den.

Kanal 24’te kısa süreli bir kovulma hadisesi yaşadıktan sonra sahalara dönüşü her zamankinden sert, her zamankinden haşin, her zamankinden daha trol olan Ersoy Dede muhtemelen “Her şart altında Davutoğlu’na saldırı” yemini etti.

Daha önce 15 Temmuz’da sürecinde AK Parti’nin İstanbul il başkanlığı görevini yapan Selim Temurci için FETÖ imasında bulunan Ersoy Dede bugün de Ahmet Davutoğlu’nu hedef aldı.

Davutoğlu’nun Suriye sürecini yanlış okuduğunu ve devlete hata yaptırttığı söyleyen Ersoy Dede, “Bugün görevde olsaydı son mektup krizinde bir büyük hata daha yaptıracakmış meğer” diyerek Trump’ın Erdoğan’a yazdığı mektubu onayladığını da böylelikle tarihe not düşmüş oldu.

Ersoy Dede Pelikancı olmayı o kadar benimsemiş ki Pelikancıların ezberlerini tekrarlayıp duruyor. O yalanlardan biri malum Emevi Camii’nde namaz meselesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Emevi Camii’nde namaz konusunda bizzat kendi açıklamaları olmasına rağmen Ersoy Dede bu cümleyi de tıpkı Pelikancılar gibi Davutoğlu’nu köşeye sıkıştırmak için kullanıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz