Ana SayfaTürkiyePartiyi kapatıp gelmek de sevdaya dahil mi?

Partiyi kapatıp gelmek de sevdaya dahil mi?

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili olan Numan Kurtulmuş Independent Türkiye’den gazeteci Nevzat Çiçek’e Davutoğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Böylelikle okuyucular da AK Partili yetkililer Davutoğlu’nun ihracı hakkında neler düşünüyor öğrenmiş oldu.

Bir başka partinin (HAS Parti) kurucu genel başkanıyken bir başka partiyle (AK Parti) katılım görüşmeleri yapan Numan Kurtulmuş bugün Ahmet Davutoğlu’nu AK Parti’nin içinde yer alırken yeni parti çalışmalarıyla suçladı.

Böylelikle HAS Parti’nin kurucu genel başkanıyken Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye katılması doğru ancak Davutoğlu’nun sözünü geçiremediği partisinden ayrılıp yeni parti için kolları sıvaması yanlış oldu!

Numan Kurtulmuş’un Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’den ihracı hakkında ne düşündüğünü Nevzat Çiçek’in cümleleriyle aktarıyoruz:

Kurtulmuş, bir tarafta partide kalıp diğer taraftan yeni parti çalışması yapmasının sürdürülebilir bir durum olmadığının altını çizse de esas vurucu cümlesi, Davutoğlu’nun yaptığı konuşmada üstü örtülü tehdit dili kullanmasının bardağı taşırdığını ifade etmesi oldu.

Kurtulmuş cümleyi çok net ifade etti;

Devletin sorumluluk makamında bulunanların tehditle konuşması doğru değil, üstü örtülü tehdit doğru değil.

Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum.

Neden mi? Gelin hafızanızı bir yoklayın.

İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden, aylardan biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır.

Davutoğlu’nun bu sözleri AK Parti’de tehdit olarak algılandı. 

AK Parti içerisindeki bazı kesimler Davutoğlu’nun sözleriyle AK Parti’yi tehdit ettiğini ifade ederken başka bir görüş de devletin tehdit edildiğini savunuyor. Kurtulmuş’un sözleri AK Parti’nin bunu tehdit olarak kabul ettiğini gösteriyor.

Bu konuda sadece AK Parti cephesinden değil MHP içerinden de böyle okunuyor.

Nevzat Çiçek’in cümleleri bu şekilde.

Konu yeniden açılmışken yeniden söylemekte yarar var. Nevzat Çiçek’in aktardığı Davutoğlu’na ait “İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden, aylardan biri 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır.” şeklindeki ifadelerin doğrudan muhatapı MHP lideri Devlet Bahçeli.

Konu, kurucusu olduğu ve genel başkanlık yaptığı bir partinin başındayken AK Parti ile flört eden, sonrasında partisinin kepenklerini indirip AK Parti’ye katılan Numan Kurtulmuş.

Konu, 1998-2000 arasında siyasete Fazilet İl başkanı olarak başlayıp ardından yaklaşık on yıl boyunca Saadet Partisi’nde üst düzey görevlerde bulunmuş olan Numan Kurtulmuş.

Konu, Saadet Partisi’nden ayrılıp HAS Parti’yi kuran ardından da AK Parti ile görüşüp partisi için ‘bütünleşme sebebiyle fesih’ kararı alan ve partisini kapanıp AK Parti saflarına katılan Numan Kurtulmuş.

Bütün bunları yaşamış Numan Kurtulmuş, şimdiyse AK Parti daha güçlü, daha demokratik, daha katılımcı olsun diye partinin içinde kalarak eleştiriler getiren Ahmet Davutoğlu’na sallıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz