Ana SayfaTürkiyePatronsuz Kurye nedir? Patronsuz Kuryeler Kadıköy'de bisiklet ile dağıtım yapıyor!

Patronsuz Kurye nedir? Patronsuz Kuryeler Kadıköy’de bisiklet ile dağıtım yapıyor!

Patronsuz Kurye nedir? Patronsuz Kuryeler Kadıköy'de bisiklet ile dağıtım yapıyor! Patronsuz Kuryeler Kadıköy'de motor yerine bisiklet ile evlere dağıtım yapıyor. 40 kişinin oluşturduğu bisikletli kuryelerin sıra dışı çalışmaları oldukça ilgi gördü. Detaylar haberimizde!

Patronsuz Kurye nedir? Patronsuz Kuryeler Kadıköy’de bisiklet ile dağıtım yapıyor! Patronsuz Kuryeler Kadıköy’de motor yerine bisiklet ile evlere dağıtım yapıyor. 40 kişinin oluşturduğu bisikletli kuryelerin sıra dışı çalışmaları oldukça ilgi gördü. Detaylar haberimizde!

Patronsuz Kurye nedir

İstanbul’un Kadıköy semtinde çalışmalarını sürdüren Patronsuz Kuryeler, bisikletle evlere servis yapıyor. Farklı meslek gruplarından oluşan bu 40 kişilik grubun tek ortak noktası bisiklet tutkunluğu! 40 bisiklet tutkununun bir araya gelmesi ile oluşturulan Patronsuz Kuryeler hem civar esnafa destek oluyor hem de geliştirdiği yeni iş modeli ile sektör devlerinin karşısına dikiliyor.

Aldığı düşük komisyon ve teslimat hızı ile Getir ve Yemeksepeti gibi dev firmalara rakip olan Patronsuz Kuryeler, yaptıkları işin paket servis hizmetinden öte alternatif bir yaşam biçimi olduğunu savundu.

Motor yerine bisiklet

Bu yeni iş grubu şimdilik sadece Kadıköy’de mevcut. Kendi işlerinin patronu olurken bir yandan da tutkunu oldukları bisiklet ile gün içerinde beraber olan Patronsuz Kuryeler, Getir ve Yemeksepeti’nin yaptıkları işlerin aynısı yapıyor. Tek farkları motor yerine bisiklet kullanmaları olurken insanların ilgisini çekmeyi de başardılar. Yapılan işin özellikle hareketsiz kalınan bu pandemi sürecinde sağlık açısından da faydasının olduğunu bilinmektedir.

2020 sonbaharında kurulan Patronsuz Kurye’nin yöneticisi ise Özkan Yılmaz. Birbirinden farklı meslek gruplarına ait olan kuryelerin ortak nokrası bisiklet aşkı. Bisikletli ama “patronsuz” kuryeler arasında müzisyen, oyuncu, ressam, heykeltraş, barmen ve öğrenciler gibi çok farklı alanlardan insanlar var. Ekipte otizmliler ve mülteciler de yer alıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri