Ana SayfaTürkiyePelikan Çetesi daha önce de Etyen Mahcupyan'a dava açmıştı!

Pelikan Çetesi daha önce de Etyen Mahcupyan’a dava açmıştı!

Berat Albayrak’ın kardeşi ve Turkuvaz Medya Patronu Serhat Albayrak, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Etyen Mahçupyan’a, Pelikan yapılanması ile ilgili sözleri nedeniyle tazminat davası açmıştı.

Pelikan meselesi yargıya taşındı

Sabah saatlerinde Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci’nin, Çağlar Cilara ve Independent Turkish’e verdiği röportajlar hakkında Süheyb Öğüt tarafından suç duyurusunda bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından Selim Temurci ifadeye çağırılmıştı. Temurci’den önce bir davanın da Etyen Mahcupyan’a açıldığı ortaya çıktı.

Müşteki Serhat Albayrak idi

Berat Albayrak’ın kardeşi ve Turkuvaz Medya Patronu Serhat Albayrak, Gelecek Partili Mahcupyan’a 100 Bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Etyen Mahçupyan, 6 Mayıs 2019 tarihinde TV 5 kanalında yayınlanan “Yüz Yüze” isimli programa katılmıştı. Katıldığı programda, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin ardından Pelikan’ın olduğunu söyleyen Etyen Mahcupyan, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bir yapı kuruldu içi boş bir yapı tabi bu arada da damat meselesi ortaya çıktı, değişik pozisyonlara getirildi, aynı şekilde medya operasyonu yapıldı, Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak bütün medyayı kontrol eden kişi haline getirildi ve onların altında da bu Pelikan hikayesini gördük. Zaten o Pelikan hikayesi şu anda bu adı Ak Parti olan partinin fıtratını da söylüyor. Yani pelikancı denen insanlar Tayyip Erdoğan’a rağmen yapmadılar bunları. Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine yaptılar. Tayyip Erdoğan’a rağmen o çıkışlar yapılabilir mi? O yüzden de pelikancılık zaten bugün Ak Partinin iç iktidarını söylüyor bize. Bunu da yürütenler Albayrak kardeşler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri