Ana SayfaTürkiyePelikan panikte, Pelikan tedirgin! Pelikan aç! Pelikan şimdi de Kurtuluş Tayiz'i Davutoğlu'na...

Pelikan panikte, Pelikan tedirgin! Pelikan aç! Pelikan şimdi de Kurtuluş Tayiz’i Davutoğlu’na saldırtıyor

PKK üyeliğinden 13 yıl boyunca hapis yatan Pelikancı Kurtuluş Tayiz, bugün Ahmet Davutoğlu’na saldırmış! Ahmet Davutoğlu’nun Financial Times gazetesindeki tam sayfa röportajı Pelikancıları çıldırtmıştı. Anlaşılan Davutoğlu nedeniyle yaşadıkları panik ve tedirginlik hala geçmemiş.

Pelikan örgütü bugün Ahmet Davutoğlu’na itibar suikasti görevini Akşam yazarı, eski PKK’lı Kurtuluş Tayiz’e paslamış. O da kendince bir ‘Davutoğlu’na itibar suikasti’ yazısı karalamaya çalışmış.

15 Temmuz’a giden sürecin taşlarını döşeyen FETÖ’nün Taraf gazetesinde de yazı işleri müdürlüğü yapmış olan Kurtuluş Tayiz, bulanık mantıkla ve çelişkilerle dolu bir yazı kaleme aldı.

Kurtuluş Tayiz, Ahmet Davutoğlu’nu küçük düşürmek, ona ‘Türkiye’yi dışarıya şikayet eden hain’ yaftası yakıştırmak isterken, yazısındaki temelsiz, boş argümanlarla kendi değerini, kullanışlı aptal olmak konusundaki becerisini bir kez daha ortaya koydu.

“Vatandaş her sabah Financial Times okuyor zaten” başlığını attığı yazı yazı değil Pelikan usulleriyle bezeli bir itibar suikasti aslında.

Kurtuluş Tayiz daha baştan Ahmet Davutoğlu’nun uluslararası finans çevrelerinin amiral gemisi olarak anılan Financial Times gazetesine verdiği röportajı küçümsüyor. “Vatandaş, her sabah Financial Times okuyor zaten” sözleri bunun en belirgin örneği. Ancak küçümsediği gazete ve küçümsediği eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında nefret, hıyanet dolu bir yazı yazmaktan da geri durmuyor. İlginç bu Pelikancılar!

Mesela Kurtuluş Tayiz Ahmet Davutoğlu’na “AK Parti üyesiyim, içeride bir şeyleri değiştirmek istiyorum” diyen biri, soluğu Batı basınında alıp genel başkanını “dışarı” mı şikayet eder” şeklinde bir soru yöneltiyor?

Daha geçen hafta sırf Ahmet Davutoğlu ile röportaj yaptığı için Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın Sputnik’ten kovulduğunu sağır sultan bile duydu halbuki!

Kurtuluş Tayiz ne yazmış buna bakmak için değil ama Pelikancılar işlerini nasıl hallediyor, itibar suikastlerinde hangi enstrümanları kullanıyor bunu görmek için yazıya göz atabilirsiniz:

Konuşacakmış, kendisi korkarsa/susarsa vatandaş konuşamazmış.

Konuşmuş ama içeri değil; Financial Times’a.

Vatandaş, her sabah Financial Times okuyor zaten.

Erdoğan’ın elindeki güç Türkiye’ye zarar veriyormuş…

Türkiye çok otoriterleşmiş…

Herkes biliyor artık; bu işin parolası “Erdoğan” olmuş.

Batı’da icazet aramanın yolu Erdoğan’a küfretmekten geçiyor.

Evdeki hesap çarşıya uymayınca, cepte sanılan “dışarı” desteği yön değiştirince; Batı, Gül-Babacan ekibiyle yola devam etmek isteyince, rezil olup ortada kalma tehlikesi baş gösterince iş başa düştü. Siyasi etik metik bir tarafa atılıp “dışarı”dan icazet dilenme noktasına gelindi.

Batı’ya “ben de Erdoğan düşmanlığı yapıcam, beni de oyuna alın” deniliyor, özetle.

Siyaset bilmemek mi desek, paniğe kapılıp kendini kaybet mi, bilinmez.

“AK Parti üyesiyim, içeride bir şeyleri değiştirmek istiyorum” diyen biri, soluğu Batı basınında alıp genel başkanını “dışarı” mı şikayet eder?

Üstelik sırtını Batı’ya yaslayanlar bundan vazgeçip yalandan “millîlik” oynamaya başlamışken; dün dışarı koşup Türkiye’yi şikayet edenler bundan vazgeçip geri dönerken; sen eski dışişleri bakanı ve başbakan olarak; “Erdoğan’ın elindeki güç çok fazla, bu Türkiye’ye zarar veriyor” de!

Ne yapsın Batı, gelip bu gücü Erdoğan’ın elinden alıp sana mı versin? Ne demek istiyorsun?

Başka bir açıklaması var mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz