Ana SayfaTürkiyePelikan şokta! Mustafa Varank'a ayar vermeye kalkan Fuat Uğur'un yazılarına ara verildi

Pelikan şokta! Mustafa Varank’a ayar vermeye kalkan Fuat Uğur’un yazılarına ara verildi

Hatırlanacağı gibi Türkiye yazarı Fuat Uğur kısa süre önce kaleme aldığı yazıda Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ı elektrikli traktör projelerine karşıymış gibi gösterme çalışmıştı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da konuya ilişkin bir açıklama yayınlayarak Fuat Uğur’un amacının tetikçilik olduğu vurgulanmıştı. Pelikancı olarak bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un apar topar izne çıktığı duyuruldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı “Amacı tetikçilik” dediği, iktidara yakın Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un yazılarına ara verildi. Mustafa Varank’ı açıkça hedef gösteren Fuat Uğur’un 15 gün sonra yazılarına dönüp dönemeyeceğiyse şimdiden merak konusu.

Fuat Uğur’un köşesinde bugün “Yazarımız yıllık izninin bir bölümünü kullandığından yazılarına 15 gün ara vermiştir. Okuyucularımıza duyururuz…” ifadeleri yer aldı.

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, 10 Eylül ve 12 Eylül 2019 tarihlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank aleyhinde iki yazı yazmıştı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı avukatları, Uğur’un “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Musafa Varank ne yapmak istiyor?” ve “Bakan Varank cevaplamadı ama bu toplantının sebebi belli” başlıklı yazılar için noter kanalıyla tekzip metni göndermişti.

17 Eylül’de gönderilen tekzip geçen beş güne rağmen gazetede yayımlanmayınca Bakanlık, kendi internet sitesinde yayımlanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz