Ana SayfaTürkiyePelikancı Hilal Kaplan hezimetin faturasını Suriyelilere ve 18 yaşındaki gençlere kesti!

Pelikancı Hilal Kaplan hezimetin faturasını Suriyelilere ve 18 yaşındaki gençlere kesti!

AK Parti’nin İstanbul’u kaybetmesinin en büyük faturalarından biri AK parti medyasına kesilir ve çarşaf çarşaf analizler yayınlanırken Hilal Kaplan yine manipülasyon peşine düştü. Hedef şaşırtmaya çalışan ve AK Parti’nin kaybetmesinin nedenini çok başka nedenlere bağlamaya çalışan Hilal Kaplan başarısızlığın faturasını Suriyelilere ve 18 yaşındaki gençlere bağladı.

“İki ay içinde 18 yaşına giren gençler CHP’yi tercih etti” minvalinde sözler sarf eden Hilal Kaplan büyük bir ayrıntıyı ıskaladı. 31 Mart seçimlerinde 18 yaşında olmadığı içni oy kullanamayan gençler, 2 aylık sürede 18 yaşını doldurmuş olsa da 23 Haziran’da oy kullanamadı.

Hilal Kaplan “Başarının babası çoktur ama mağlubiyet öksüzdür” yazısından bir bölüm:

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerini 806.000 farkla kazandı. Önceki seçimdeki farkın 13.000 olduğu göz önüne alınırsa, AK Parti’nin doğru okuması gereken bir seçmen davranışı ile karşı karşıya olduğu aşikârdır.

Seçime girmeyen diğer sol partilerin bu sonuca etkisini, konsolide olan seçmenin 31 Mart’ta değil ama bu seçimde oy vermeye karar vermesi gibi tali sebepler bir yana koyulsa dahi yüzbinlerce seçmenlik bir fark olduğu gibi duruyor.

Eğer yüzbinlerce kişinin ideolojik yönelimleri iki ay içinde sihirli biçimde değişmediyse, bu sonucun en önemli sebebi yeniden seçimin gerekli ve haklı bulunmamasıdır.

Bu tabloya, aradan geçen iki ay içinde 18’ine giren genç seçmenlerin öncelikli olarak CHP‘yi tercih etmesini, cüzdanı daralan seçmenin hayal kırıklıklarını, iyi yönetilemeyen Suriyeli mültecilerin entegrasyon politikasını, vb. sebepleri de ekleyebiliriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz