Ana SayfaTürkiyePelikancıklar neyin peşinde?

Pelikancıklar neyin peşinde?

İsimlerini ilk kez 2016 yılında yayımladıkları isimsiz bir bildiriyle duyuran Pelikan Çetesi, Türkiye’de ilk kez parti içi bir darbeye zemin hazırlamış ve seçilmiş bir başbakana yapılan ‘iç darbenin’ alt yapısını, belirsiz bir finans kaynağı ile idame ettirdikleri Bosphorus Global isimli yapının çatısı altında Kuzguncuk’taki bir yalıda hazırlamışlardı.

O günlerden bugüne kadar sadece bu iç darbe ile yetinmeyen Operasyon Çetesi, geçen zaman içinde kulaklarına fısıldanan isimlere de aynı örgüt yuvasından operasyon çekti. Çektikleri operasyonlarda, belediye başkanlarından milletvekillerine, bürokratlardan bakanlara kadar birçok isim yer aldı.

Geçtiğimiz aylarda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü de hedef alan çete, Sabah Gazetesi köşe yazarı Dilek Güngör’ün 17 Eylül tarihli yazısında, “FETÖ ile mücadele edenler sürülüyor. Telefonunda ByLock çıkanlar, darbeci akrabaları olanlar unvanlı görevlere geliyor. Tehlike büyük” diye yazarak Adalet Bakanı’nı hedefe koymaya gayret etmişti. Bunun üzerine Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise “Daha düne kadar FETÖ ile aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün utanmadan çıkıp FETÖ’yle mücadele dersi vermeye kalkmasınlar.” şeklinde çeteye yanıt vermişti.

Sırada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mı var?

Yine birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyacımızın had safhada olduğu günlerde Pelikan Çetesi rahat durmuyor.

Taraflı tarafsız her kesimin takdirini kazanan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün TBMM’de yaptığı konuşmada saat 21:00’de herkesi balkonlarından sağlık çalışanlarını alkışlamaya davet etmişti.

Bunun üzerine örgüt mensubu Haşmet Babaoğlu, kişisel Twitter hesabından bir mesaj atarak bunun bir oyun olduğunu söyledi.

https://twitter.com/HasmetBABA/status/1240677303597793285?s=20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısı sadece Haşmet Babaoğlu’nda değil bir başka çete üyesi Ersoy Dede’de de sıkıntı yarattı. Ersoy Dede de Twitter üzerinden aklı sıra Fahrettin Koca’yı hedefe koyarak pelikancıklığını gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri