Ana SayfaTürkiyePelikancılar Adalet Bakanı'nı "yemek" istiyor

Pelikancılar Adalet Bakanı'nı "yemek" istiyor

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, FETÖ’den gözaltına alınan muhabiri üzerinden yürüyen savaş hakkında çok kritik bir tweet attı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Hazine Bakanı Berat Albayrak arasında çok sert bir savaş yaşandığını belirten Barış Pehlivan, “Kavala ile başlamadı bu savaş. Pelikancılar Adalet Bakanı’nı “yemek” istiyor” diye yazdı.

Barış Pehlivan ayrıca Odatv’de yayınlanan bir başka haberi de şu satırlarla paylaştı:

Damadın gazetesi Sabah’ın muhabiri FETÖ’den tutuklanınca, soruşturmayı yürüten başsavcı vekilinin başını yediler. Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Ender Coşkun FETÖ soruşturmalarından alınıp, çocuk suçlarına sürüldü. Pelikancıların Adalet Bakanı Gül’e karşı hamlesidir bu.

Pehlivan’ın paylaştığı haber aşağıdaki gibidir:

Pelikancıların gazetesi Sabah Gazetesi’nin muhabiri Tülay Canbolat’ın FETÖ’den tutuklanması sonrasında, yeni bir gelişme yaşandı.

Ankara-İstanbul arasında yaşanan yargı savaşında yeni bir noktaya gelindi. Pelikancıların gazetesi Sabah Gazetesi’nin muhabiri Tülay Canbolat’ın FETÖ’den tutuklanması sonrasında, yeni bir gelişme yaşandı. Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan, yani FETÖ dahil terör soruşturmalarından sorumlu Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Ender Coşkun’un görev alanı değiştirildi. 

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız dünkü haberinde bu gelişmeyi şöyle duyurmuştu:

“Tutuklama kararının ardından soruşturmayı yürüten Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan sorumlu Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Ender Coşkun’un süresiz olarak izne ayrıldığı, ayrıca Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan alındığı öne sürüldü.”

Başsavcı vekili Coşkun artık cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlar ve çocuk suçlarından sorumlu olacak. 

Bu gelişme ile Damat Berat Albayrak ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül arasında devam eden savaşta yeni bir evreye geçildi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri