Ana SayfaTürkiyePelikancılar bir siyasi hareketi tarihe gömüyor! Çok büyük tepki var

Pelikancılar bir siyasi hareketi tarihe gömüyor! Çok büyük tepki var

AK Parti bu kez İstanbul seçimlerini 800 bine yakın oy farkıyla kaybetti CHP’ye! Neden kaybetti, nasıl kaybetti soruları elbette gündemdeki sıcak yerini koruyor. AK Parti’yi yakından tanıyan isimler ve meseleye dışardan büyük bir merakla bakan gazeteciler faturayı Pelikancılar denen gruba kesti bile!

Taha Ün: Pelikancılar bir siyasi hareketi tarihe gömüyor

Taha Ün, AK Parti’nin CHP’li Ekrem İmamoğlu’na kaybettiği seçimlerin ardından “pelikan aklı bir siyasi hareketi tarihe gömüyor… gelinen noktada; ya devlet başa ya kuzgun leşe!” diye yazdı.

Cemile Bayraktar: Pelikan AK Parti’ye oy kaybettirdi

AK Parti’nin Binali Yıldırım ile kaybettiği seçim sonuçlarını irdeleyen, analizler yapan Cemile Bayraktar da kaybın nedenini Pelikancılara bağladı: Seçim sonuçları için diyebileceğim Türkiye’ye hayırlı olsun. Geçen seçimde de olduğu gibi AK Parti’ye oy kaybettiren şeyler; sert üslup, seçimin tekrarı, medya, Apo çıkışı, ekonomi, pelikan ve türevi yapılarım kirliliği. Yani AKParti’ye kimse bir şey yapmadı, kendi kendisine yaptı.

Ömer Turan: Ey Pelikan neredesiniz

Bir dönem AK Parti ve MHP’ye toz kondurmayan gazeteci Ömer Turan da faturayı Pelikancılara kesen isimlerden biriydi. “Şimdi Pelikan nerede” diye soran Ömer Turan, Pelikan nerede? Beni Vatan haini ilan eden, beni meczup ilan eden, beni mürted ilan eden Pelikan nerede? Ömer Turan burada, dimdik, durduğu yerde, parasız makamsız ama dik, hakli ve galip. Ey ehli yalı, ey Pelikan neredesiniz” ifadelerini kullandı.

AK Parti içinde Pelikan grubuna çok büyük tepki var

Diken yazarı gazeteci Kemal Göktaş ise Artı TV’deki yayında AK Parti içinde Pelikan grubuna çok büyük tepki olduğunu söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz