Ana SayfaTürkiyePelikancılar Davutoğlu'nun manifestosunu çözdü! Abdullah Gül'e saldırıya geçtiler

Pelikancılar Davutoğlu’nun manifestosunu çözdü! Abdullah Gül’e saldırıya geçtiler

Ahmet Davutoğlu’nun manifestosundan AK Parti için çıkarılabilecek mesajlardan biri de şuydu belki: Yeniden bir araya gelip kırılanları onarabiliriz.

Ahmet Davutoğlu’nun ıslahat çağrısı yaptığı manifestosuna AK Parti’nin üst düzey isimlerinden hiçbirinin doğrudan eleştirisi olmadı. 

Dolayısıyla aksi itirazlar olmadığı için Ahmet Davutoğlu’nun “AK Parti’de kendini gösteren kibirli dil, kutsal değerlerin siyasi çıkarlar uğruna hoyratça kullanılması, siyasi rakiplerin yıpratılması, iftiranın yaygınlaşması, ömrünü davaya adamış isimlerin toplumsal itibarlarının yok edilmesi” şeklinde özetlenebilecek itirazları hala orta yerde duruyor. Bu eleştiriler de aslında AK Parti’nin üst yönetimini değil AK Parti’ye kene gibi yapışmış Pelikancı yapıyı hedef almakta.

Davutoğlu’nun yeniden bir araya gelip kırılanları onaralım çağrısı yapması önemli. Çünkü bu çağrıdan günler sonra Pelikancılar sırayla Davutoğlu’nu hedef alan eleştiriler yapmaya başladı.

Ahmet Davutoğlu’nun eleştirisinden günler sonra, sanki “Davutoğlu’nun pasını aldım” dercesine Bülent Arınç’ın açıklamalar oldu. Arınç “Yeniden AK Parti’de bir araya gelebiliriz” diyerek Ahmet Davutoğlu’nun çağrısını yineledi. Bülent Arınç daha önce de Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve kendisinin içinde olduğu pek çok ismin yeniden AK Parti için çalışabileceğini söylemişti.

Davutoğlu’nun manifestosundan günler sonra Arınç’ın “Yeniden AK Parti’de bir araya gelebiliriz” çıkışı bu açıdan çok önemli.

Pelikancılar atağa geçti

AK Parti’de Erdoğan sonrasını dizayn etmekle kendini mükellef hisseden Pelikancılar, Davutoğlu’nun manifestosuyla başlayan süreci okudu ve gardını aldı. Üst üste karalama haberleri yayınlamaya başladılar. Sabah gazetesi daha bugün Abdullah Gül ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bir yatta gizlice görüştüklerini iddia etti. Yazıda İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi gündemdeyken Abdullah Gül’ün YSK’daki bazı üyelere çok yakın olduğu bile iddia edildi.

Abdullah Gül basın ofisinden habere direk yalanlama geldi. Hem de “Mahmut Övür’ün 11.Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile ilgili yazısı tamamen yalan, kötü niyetli ve saygısızcadır.” sözleriyle en yüksek perdeden. 

Pelikancılar durmayacak. Onlar için Erdoğan sonrasını dizayn etmek anlaşılan hayati bir mesele. Erdoğan sonrası için kendilerine rakip gördükleri Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Bülent Arınç, Ali Babacan… kim varsa harcamaya çalışmaktan çekinmeyecekler!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz