Ana SayfaTürkiyePelikancılar kitaplara saldırmaya başladı! Barış Terkoğlu'nun Metastaz kitabını D&R'dan kaldırttılar

Pelikancılar kitaplara saldırmaya başladı! Barış Terkoğlu’nun Metastaz kitabını D&R’dan kaldırttılar

Pelikan bir yandan Ahmet Davutoğlu’nun toplum nezdindeki itibarını zedelemeye çalışırken (Bakınız köprüden intihar eden sağır-dilsiz genci kurtarma hikayesi) diğer yandan da sessiz ve derinden kendisine yönelik tehditleri ortadan kaldırmak hünerlerini sergilemeye devam ediyor. Pelikancıların son icraatı Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın birlikte yazdıkları Metastaz kitabını D&R mağazalarından kaldırtmak oldu.

Pelikancılar Metastaz kitabını D&R mağazalarından kaldırttı

Barış Terkoğlu bugün attığı bir tweet ile Pelikancıların Metastas kitabına uyguladıkları sansürü ve Turkuaz grubuna bağlı D&R üzerinden çektikleri operasyonu deşifre etti.

Barış Terkoğlu son günlerde Çağlar Cilara, Mustafa Mutlu, Mehveş Evin ve Serdar Akinan gibi isimlerin programlarına konuk olmuş. Her programda ‘Pelikancılar kimdir’ ve ‘Pelikancıların devlet içinde yapılanmalarının nihai amacı nedir’ gibi kritik sorulara cevaplar aramıştı.

İşte Barış Terkoğlu’nun twitter hesabından Pelikancıların Metastaz kitabı üzerinden çektikleri operasyona dair yazdıkları:

“D&R, internet sitesinde çok satanlar arasında buluna Metastaz’ı Pelikan yapılanmasının provokasyonlarını yazmamızın ardından talimatla mağaza standlarından kaldırmış. Böylece hem kitap hem Pelikan deşifresi doğrulandı. Unutmasınlar, kitaplara saldırmak FETÖ’yü kurtarmamıştı.”

Metastaz kitabı neyi anlatıyor?

Barış Terkoğlu ile Barış Pehlivan’ın birlikte yazdıkları Metaztaz kitabı bu yılın en tartışma yaratan yapıtlarından biri oldu. Devleti ele geçirmeye çalışan cemaat, tarikat ve Pelikancıları anlattığı belirtilen kitap haftalardır en medyatik kitaplardan biri olmayı sürdürüyor.

Barış Terkoğlu’nun Cumhuriyet’teki yazısı da engellenmişti

Gazeteci Barış Terkoğlu’nun Cumhuriyet için yazdığı “Pelikancılar neden saldırıyor” başlıklı makalesine mahkeme kararıyla erişim engeli getirilmişti. Terkoğlu 4 Nisan tarihli yazısında Pelikancıların İstanbul’un kaybedilmesinin ardından bir dizi operasyonla harekete geçtiğini iddia etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz