Ana SayfaTürkiyePelikancılar ve kronik Davutoğlu muhalifleri şokta! Financial Times Davutoğlu'nu tam sayfa gördü

Pelikancılar ve kronik Davutoğlu muhalifleri şokta! Financial Times Davutoğlu’nu tam sayfa gördü

Davutoğlu için yalnız, kadrosu yok diyen Pelikancılar ve bütün kronik Davutoğlu muhalifleri şokta.

Uluslararası finans çevreleri Ahmet Davutoğlu’nu istemiyor diyenler de şaşkın!

Davutoğlu, dünyanın en önemli finans gazetelerinden Financial Times’ta tam sayfa. İngilizlerin köklü gazetesi Financial Times’a verdiği röportaj 1. sayfadan anons edildi.

Uluslararası finans çevrelerinin amiral gemisi Financial Times’a Davutoğlu’nun tam sayfa röportaj vermesi Pelikancılar’da ve kronik Davutoğlu muhaliflerinde şok etkisi yarattı.

Gazetenin Ankara muhabiri Laura Pitel’e konuşan Davutoğlu, “AK Parti’de genel bir mutsuzluk var. AK Parti adalet, düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda öne çıkıyordu ama son 3 yılda benim gördüğüm, hayatımız boyunca desteklediğimiz bu temel değerler görmezden geliniyor” dedi.

Davutoğlu: Adalet, özgürlük ve ifade hürriyeti görmezden geliniyor

Ahmet Davutoğlu, İngiltere’nin ve dünyanın saygın ekonomi gazetelerinden Financial Times’a konuştu. Gazetenin Ankara muhabiri Laura Pitel’in sorularını yanıtlayan Davutoğlu AK Parti içinde genel bir mutsuzluk olduğunu söyledi. AK Parti’nin bir dönem önem verdiği temel değerlerine sırt çevirdiğini söyleyen Davutoğlu, “AK Parti bir dönem adalet, özgürlük, ifade ve düşünce özgürlüğü konusunda öne çıkıyordu fakat son 3 yılda benim gözlemim, hayatımız boyunca saygı duyduğumuz bu temel değerler görmezden geliniyor” dedi.

Davutoğlu: Türkiye’de kurumlar zayıflıyor

“Türkiye’deki kurumlar zayıflıyor” diyen Davutoğlu, başkanlık sisteminin temel yapılara zarar verdiğini söyledi. AK Parti’de bir reform yapmak için bir sorumluluk hissettiğini dile getiren Davutoğlu, bunun için çok fazla umudu olmadığını belirtti

Davutoğlu, “Ben birçok gazeteciyi savundum. Ben fikirlere ve entelektüel özgürlüğe saygı duyulması gerektiğini söyledim” diyerek “Demirtaş ben görevden ayrıldıktan 6 ay sonra cezaevine gitti yani bundan ben sorumlu değilim. Bu yasal bir süreç ve bu konuda bir şey yapamam” dedi. Davutoğlu, “Siyasetçiler dinamikleri takip etmek yerine değiştirmeli ve benim amacım yeni bir siyasi ortam yaratmak. İhtiyacımız olan saydamlık, açıklık, özgürlük ve korkusuzca konuşmanın temeli olduğu yeni bir psikoloji yaratmak” şeklinde konuştu.

Açıklama yapmak istediği zaman hiçbir ana akım medyanın kendisini kabul etmediğini söyleyen Davutoğlu, Sputnik’e konuştuktan sonra röportajı gerçekleştiren gazetecilerin kovulduğunu dile getirdi. Davutoğlu, yolsuzlukluk ve akrabalarını kayırma konusunda konuşmak istediğini söylerken, “Eski bir başbakan olarak korkarsam vatandaş da konuşamaz. Eğer konuşmaktan ve düşünmekten korkarsan, bir çözüm olmaz” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz