Ana SayfaTürkiyePelikancılara şok! Yeni Akit kurmaca Davutoğlu haberini böyle düzeltti

Pelikancılara şok! Yeni Akit kurmaca Davutoğlu haberini böyle düzeltti

Dün Yeni Akit gazetesi Ahmet Davutoğlu’nun Konya ziyareti için bir karşılama organizasyonu tertip edildiğini ancak katılımın az olacağı anlaşılınca iptal edildiğini iddia etmişti. Yeni Akit gazetesi, kısa süre sonra bu kurmaca haberi düzeltip, doğrusunu yayınladı.

Ahmet Davtoğlu’nun Konya ziyaretini organize eden Abdullah Başcı, olayın gerçeğini Medya Notu’na “Programımız iptal edilmedi. 9 Ağustos Cuma günü konuştuğumuz gibi programımız yapılacak. Hocamız benim davetlim olarak geliyor. Cuma günü Taşkent’te Allah nasip ederse geçmişlerimiz için Kuran okutacağız. Daha sonra da son dönemde yapılmaz olan köy usulü yemek organize ettik. Sayın Davutoğlu’nu aradım kendisi de geleceğini söyledi. Ben 25 gündür Karaman, Ermenek, Beyşehir, Seydişehir, Konya’dayım. İnanın hocaya karşı ilgi o kadar artmış ki. Sessiz yığınlar, gariban halkımız hocamızın arkasında duruyor” sözleriyle anlatmıştı.

Abdullah Başcı’nın yaptığı bu açıklama Yeni Akit’e kaynak oldu. Yeni Akit, ‘havalanı karşılaması katılım az diye iptal edildi’ haberinin yerine Başcı’nın olayın aslını anlattığı açıklamalarını yayınladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz