Ana SayfaTürkiyePelikancıları kukla gibi oynatan Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Can Paker Sabancılara operasyon...

Pelikancıları kukla gibi oynatan Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Can Paker Sabancılara operasyon mu çekiyor?

Siyasi kavrayışı ve finansal yetenekleriyle Pelikancıları kukla gibi oynatan Can Paker, piyasa değeri 3.2 milyar doları bulan Akbank üzerinden Sabancılara operasyon mu çekiyor?

Hilal Kaplan’ın günlerdir Akbank Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Demirtaş’a saldırmasındaki amaç ne? Pelikancıların ruhani lideri olarak bilinen ünlü iş insanı Can Paker’in bu saldırıyla bir ilgisi olabilir mi? Malum Can Paker, Pelikancı olarak bilinen grubun ruhani lideri olarak biliniyor. Daha da ötesi Bosphorus Global’in başına Hilal Kaplan’ın eşi olan Süheyb Öğüt’ü getiren kişinin de Can Paker olduğu uzun süre konuşuldu.

Can Paker’in kontrolündeki Pelikancı yapının Özgür Demirtaş’a saldırmasındaki asıl amaç ne olabilir? 

Şimdilik elimizde olan veriler şu şekilde:

Can Paker Akbank Yönetim Kurulu üyesi.

Özgür Demirtaş da Akbank Yönetim Kurulu üyesi.

Can Paker aynı zamanda Pelikancıların vakfı olarak bilinen ve başında Süheyb Öğüt’ün yer aldığı Bosphorus Global’de yönetim kurulu üyesi.

Süheyb Öğüt, Melih Altınok gibi ünlü Pelikancıların akıl hocası olarak bilinen Can Paker’in Sabancı ailesiyle çok uzun yıllara dayanan köklü bir dostluğu söz konusu.

Pelikancı Hilal Kaplan’ın Can Paker’in yönetim kurulunda olduğu Akbank gibi büyük bir markayı Özgür Demirtaş üzerinden hedef alması çok tuhaf değil mi?

Olay aslında Hilal Kaplan – Özgür Demirtaş kavgası olmayabilir. 

Başkanlık sisteminin kabulündeki kilit isimlerden biri olarak bilinen ve Mehmet Barlas ile de akrabalığı bulunan Can Paker, Hilal Kaplan üzerinden Sabancılara operasyon mu çekiyor?

Hem kültürel birikimi hem de siyasi kavrayışıyla Pelikancıları kukla gibi oynatma beceresine sahip Can Paker, piyasa değeri 3.2 milyar doları bulan Akbank üzerinden Sabancılara operasyon mu çekiyor? Bu üzerinde düşünülmeye değer karmaşık bir soru.

TÜSİAD’da yönetim kurulu üyeliği yapan, Bülent Eczacıbaşı’nın ardından TESEV’in 1 numarası olan, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nin de yönetim kurulunda yer alan Can Paker, Güler Sabancı’nın özel davetiyle Sabancı Holding’de de yönetim kurulu üyeliği (yaklaşık 10 yıl) yaptı. Açık Toplum Enstitüsü’nün eski başkanı olan Can Paker’in yönetim kurulunda olduğu Akbank’ın Paker’in kukla gibi oynattığı Pelikancıların hedefi olması oldukça manidar. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri