Ana SayfaTürkiyePelikancıların ruhani lideri Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı

Pelikancıların ruhani lideri Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı

Taha Ün bu haberden aylar sonra Salih Tuna’nın şikayeti üzerine Ankara’da ifade verdi. İşte Pelikancı Salih Tuna’nın Taha Ün’den şikayetçi olmasına neden olan o haber…

Kanlı 15 Temmuz darbe kalkışmasının en akıllara durgunluk veren olayı şüphesiz Salih Tuna kod adıyla tanınan Davut Kayacı’nın söylediği sözler olmuştu. AK Partili gençleri 15 Temmuz’un acısı henüz çok tazeyken ‘süslenmekle’ ve ‘slogan üretmemekle’ suçlayan Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı belki de milyonlarca gencin ağzını açıkta bırakmıştı. Türkiye’de büyük bir kesim Davut Kayacı’ya ‘nasıl yani’ diyerek bakmıştı muhtemelen.

Ancak Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı’nın ilginçlikleri sadece bu da değil. Davut Kayacı, muhafazakar camianın sembol isimlerinden Nureddin Yıldız Hoca’yı da kıyasıya eleştirdi. Hoca’nın hükümete getirdiği eleştiri en çok da Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı’yı rahatsız etmişti. Çünkü bir şekilde eleştirinin nimetten sayıldığı zamanlar eskilerde kalmıştı. 

Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı’nın Nureddin Yıldız Hoca’yı “Aile gidiyor, beni büyük cami ile avutma” sözleri nedeniyle hedef almasına tepki gösteren isimlerden biri Taha Ün olmuştu. Bugün ortaya çıktı ki Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı Taha Ün’ü kendisini eleştirdiği için mahkeme vermiş. Hakkında suç duyurusunda bulunmuş.

Taha Ün’ün Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı hakkındaki şu sözleri “İki gün önce pelikan çetesinin ‘ruhani lideri’ Salih Tuna Nureddin Yıldız Hocayı bu cümlelerle hedef aldı” soruşturma konusu oldu.

Yine Taha Ün’ün tweet’inden öğreniyoruz. Gerçek adını kullandığı tek yer var Salih Tuna kod adlı Davut Kayacı’nın o da TRT Yönetim Kurulu üyeliği.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz