Ana SayfaTürkiyePelikancılarla İslamcılar bir kez daha karşı karşıya

Pelikancılarla İslamcılar bir kez daha karşı karşıya

İstanbul Sözleşmesi Pelikancılarla cemaatleri de karşı karşıya getirdi. Kamuoyunda son günlerde İstanbul Sözleşmesi güçlü şekilde tartışılmaya devam ediyor. Araştırmacı yazar Fatih Şahintürk, sözleşme üzerinden yürüyen tartışmayı kaleme aldı.

İstanbul Sözleşmesi AK Parti tabanını adeta ikiye bölmüş durumda. 

Cemaatlere ve tarikatlara yakın isimler sözleşmenin yürürlükten kaldırılmasını talep ederken Pelikan ekibi ve türevleri sözleşmeye destek veren Kadem’e ve Kadem yönetim kurulu üyesi Fatmanur Altun’a sahip çıkıyor.

Son olarak Türkiye gazetesinin tarihçisi Ahmet Şimşirgil İstanbul Sözleşmesi üzerinden Fatmanur Altun’u eleştirmişti. Hemen ardından Ersoy Dede ve Selman Öğüt, Ahmet Şimşirgil’e yüklenerek Altun’un avukatlığına soyundu.

Şimşirgil’in yazdığı Türkiye gazetesi 1970 yılında Enver Örenve arkadaşları tarafından kurulmuştu. Enver Ören’in kayınpederi Hüseyin Hilmi Işık, Osmanlı son dönem ulemalarından ve Nakşi Halidi şeyhi Abdulhakim Arvasi’nin müridiydi.

Pelikancılar ile İslamcıların İstanbul sözleşmesiyle karşı karşıya gelmesi Pelikan Vakfı olarak bilinen Bosphorus Global yönetim kurulu üyesi Can Paker’in 2016’da yaptığı bir paylaşımı akıllara getirdi.

Paker İslamcıları Türkiye’nin gelişmesinin önündeki engel olarak PKK, FETÖ ve Kemalislerle bir görmüştü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri