Ana SayfaTürkiyePelikanı en iyi bilen yazar konuştu: Pelikancıların beyni Can Paker, Serhat Albayrak...

Pelikanı en iyi bilen yazar konuştu: Pelikancıların beyni Can Paker, Serhat Albayrak ve Süheyb Öğüt

Pelikan örgütünü en iyi bilen isimlerden biri şüphesiz Fatih Şahintürk. Konuya ilişkin derin araştırmalar yapan, Pelikan konusunda yapılmış en kapsamlı tweet zincirlerini oluşturan Fatih Şahintürk, Erdoğan’ın çektirdiği Pelikan fotoğrafını yorumladı. Medya Notu’na açıklamalarda bulunan araştırmacı-yazar Fatih Şahintürk, “Pelikan örgütünün beyni Can Paker, Serhat Albayrak ve Süheyb Öğüt’tür” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakan deviren ‘sivil toplum kuruluşu’ Pelikanı ziyaret etti. Fotoğraf da basına servis edildi. Çoğu insan için bu fotoğraf inanılır gibi değildi!

Bugüne kadar çok ipucu vardı ancak somut bir bağlantı yoktu. Net bir fotoğraf yoktu ortada. Berat Albayrak da vardı bu Pelikan organizasyonunda. Çoğu insan için yeni, sürpriz, şok edici olabilir ancak Erdoğan’ın Davutoğlu’nu düşüren Pelikancılarla bir arada fotoğraf vermesi benim açımdan hiç şaşırtıcı olmadı.

Bir grup insan, Erdoğan bu yapıyı bilmiyor, Erdoğan’ın altını oyuyor diye düşünüyordu. Erdoğan iyi çevresi kötü şeklinde saf bir inanç vardı. Ama işte o fotoğraf öyle olmadığını, bu işin başında Erdoğan’ın olduğunu gösterdi. Davutoğlu’na karşı yapılan 1 Mayıs 2016 tarihli Pelikan operasyonundan Erdoğan’ın bilgisi olduğu ortaya çıktı. Pelikanları Berat Albayrak’ın bizzat kendisinin yönlendirdiği ortaya çıkmış oldu.

Pelikancıları kim yönetiyor?

Pelikancıların beyin takımı 3 isimden oluşur. İlki Can Paker. Sonra Turkuvaz Medya Grup Başkanvekili Serhat Albayrak geliyor. Son olarak da Hilal Kaplan’ın eşi Süheyb Öğüt var.

FETÖ’nün alet edevatlarıyla Pelikan’ınki ne kadar da benzer!

Bu örgüt FETÖ kadar tehlikeli bir örgüt. Erdoğan kısa vadede kazansa da uzun vadede kaybedecek diye düşünüyorum. Emre Uslu, Kurtuluş Tayiz, Melih Altınok, Hilal Kaplan ve birçokları Taraf kökenli isimler. Bundan dolayı FETÖ ile içli dışlı. Cemil Barlas mesela Emre Uslu ile maklube partilerinden ayrılmazdı.

Davutoğlu neden Pelikancıların hedefi oldu?

17-25’ten sonra şeffaflık yasasında diretti. Şeffaflık yasası Pelikancıların bütün musluklarını kesebilirdi. Akrabalık ilişkilerini arka alana itmeyi de istedi. Başkanlıkta ise ısrarcı olunmaması gerektiğini düşünüyordu. Bu hususlar onu mecburen Erdoğan ile fikir ayrımına düşürdü.

Erdoğan olmasa bu Pelikancılar ne yapar? Davutoğlu’na yakın isimler olayın kriminal boyutta olduğunu, yargılanmaları gerektiğini düşünüyor.

Erdoğan’dan sonra ya kaçacaklar ya da yargılanacaklar. Onlar zannetmesin ki ilelebet mutlu mesut yaşayacaklar. Pelikancılar bu ülkede hesap verecek. Nagehan Alçı, Enver Aysever’in programında söylemişti zaten. Erdoğan sonrasında Türkiye’yi terk eder misin diye bir soru sorulmuştu. Devran dönerse biz burdan kaçar gideriz demişti. Bunların hepsi kifayetsiz muhteris.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz