Ana SayfaTürkiyePerihan Toğay'dan 8 Mart mesajı: Başta Türkiye’de sonra da tüm dünyada kadınların...

Perihan Toğay’dan 8 Mart mesajı: Başta Türkiye’de sonra da tüm dünyada kadınların özgürlüğü ve haklarının kullanımı için çabalayacağız

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda eşitlik vurgusu yaptı

Gelecek Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda eşitlik vurgusu yaptı.

Toğay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yeryüzündeki bütün insanlar eşit haklara sahip birer eşrefi mahlukattır. Toplumun en önemli halkası olan kadınlar, topluma yön veren en önemli varlıklardır. Mustafa Kemal’in de dediği gibi; “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.”

Biz Gelecek Partisi olarak ataerkil sisteme boyun eğmeyecek başta Türkiye’de sonra da tüm dünyada kadınların özgürlüğü ve haklarının kullanımı için çabalayacağız. Sevinçlerimizi, hüzünlerimizi ve başarılarımızı yaşayabileceğimiz nice günlerimiz olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar günümüz kutlu olsun!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri