Ana SayfaTürkiyePerihan Toğay'dan Gül Gülüm açıklaması: Alışmamızı istiyorlar ama asla alışmayacağız

Perihan Toğay’dan Gül Gülüm açıklaması: Alışmamızı istiyorlar ama asla alışmayacağız

Gelecek Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay, eşi tarafından canice katledilen Gül Gülüm'ün katledilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu

Cumartesi günü eşi tarafından hunharca katledilen Gelecek Partisi Çatalca üyesi Gül Gülüm’ün vefatına ilişkin bir mesaj da Gelecek Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Perihan Toğay’dan geldi.

Toğay, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Gülüm’ün vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirirken kadına yönelik şiddete yönelik önemli mesajlar da verdi.

Kadın cinayetlerine alışmayacaklarının altını çizen Perihan Toğay, “Her gün bu haberlere uyanmak bir hayli üzücü. Alışmamızı istiyorlar ama asla alışmayacağız. Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini, kadın cinayetlerini ve daha nice toplumsal sorunları siyasi irade ile çözebilen yetkililere ihtiyacımız var. Hiçbir kadın şiddet görmesin…” ifadelerini kullandı.

Cezaların yetersiz kaldığına da vurgu yapan Toğay, “Artık daha fazla “Gül” solmasın ve kadına karşı şiddetin faili ya da faillerine gereken cezalar uygulansın istiyoruz. Kadın cinayetlerini durdurmak bir yükümlülüktür…” diye konuştu.

Toğay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ve her gün duyduğumuz, gördüğümüz haberlerden bellidir ki bu yükümlülüğe sahip yetkililer görevlerini yerine getirmemektedir. Kaybedilen her kadın için her zaman aynı öfke ve derinde yaşadığımız büyük üzüntüyle karşılarında olacağız. #GülGülüm”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri