Ana SayfaTürkiyePerinçek İsmail Saymaz ile baş edemeyince bu yola başvurdu

Perinçek İsmail Saymaz ile baş edemeyince bu yola başvurdu

Canlı yayında ateşli bir Perinçek-İsmail Saymaz tartışması daha yaşandı. Saymaz ile baş edemeyeceğini anlayan Perinçek bu kez moderatöre “Bu provokatör, bunu bir daha ekranlara çıkarmayın” diye seslendi.

CNN Türk’teki Türkiye’nin Gündemi programında gazeteci İsmail Saymaz, VP Genel Başkanı Doğu Perinçek’e 1991’de HEP’e sunduğu öneride Kürtlere kendi kaderini tayin hakkı verilmesinin yer aldığını hatırlattı. Perinçek ise bu önerinin, Türkiye’nin birliği için olduğunu belirtti. Tartışma sosyal medyada gündem oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=DbhobbsmM1I

Gazeteci İsmail Saymaz’ın gündeme getirdiği Kürtlerle ilgili maddenin ayrılıkçı olmadığı aksine bütünleştirici bir teklif olduğunu söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “federasyon” teklifiyle ilgili geçmişte hata yaptığını ancak bu hatadan döndüklerini söyledi.

AK Parti’nin geçmişte CHP’nin ise bugün aynı hatayı tekrarladığını söyleyen Perinçek, Saymaz’ı provokatörlükle suçladı.

İsmail Saymaz gibi isimlerin televizyonlara çıkarılmaması gerektiğini söylemesi üzerine müdahale moderatör Ercan Gürses’ten geldi. Gürses, Doğu Perinçek’e bu şekilde ithamlarda bulunmaması gerektiğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri