Ana SayfaTürkiyePerinçek diyorsa bu iş bitmiştir! Perinçek: Kanal İstanbul projesi İstanbul için bir...

Perinçek diyorsa bu iş bitmiştir! Perinçek: Kanal İstanbul projesi İstanbul için bir cinayet

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir dediğini iki etmeyen açıklamalarıyla bilinen Doğu Perinçek, Kanal İstanbul konusunda AK Parti'yi yalnız bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir dediğini iki etmeyen açıklamalarıyla bilinen Doğu Perinçek, Kanal İstanbul konusunda AK Parti’yi yalnız bıraktı.

Kanal İstanbul tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bu proje İstanbul için bir cinayet” ifadelerini kullandı…

Kanal İstanbul tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Bu proje İstanbul için bir cinayet” ifadelerini kullandı.
Perinçek, projeye harcanan kaynakların tarım ve Samsun-Ceyhan arası boru hattına harcanması gerektiğini belirtti.

Perinçek: Kanal İstanbul bir cinayettir

Vatan Partisi lideri Perinçek, “Bu proje İstanbul için bir cinayet. Bizim Vatan Partisi olarak hedefimiz de İstanbul’u 5 milyonluk bir kültür, finans kentine çevirmek. Bizim sanayiyi İstanbul’dan yavaş yavaş Anadolu’ya kıraç arazilere taşımamız lazım. Samsun’dan Ceyhan’a bir boru hattı çektiğimiz zaman hiçbir şekilde boğazların kullanılmasına gerek yok. Zaten boğazların trafiği düşüyor. İstanbul Kanalı’nın mantıklı bir tarafı yok” ifadelerini kullandı.

Perinçek şunları söyledi:

“Vatan Partisi olarak ilân ediyoruz, biz Türkiye’nin kaynaklarını İstanbul’u katledecek bir projeye kaynak ayırmıyoruz. Neye kaynak ayırıyoruz? Polatlı’ya su gelsin, Konya’ya su gelsin, tarım üretimi artsın. 25 milyar dolarlık bir tarımı sulama projesiyle Türkiye’nin topraklarından can fışkırır. Terörü yok ederiz, köylere insanlarımızı bağlarız. Ve Karadeniz’deki enerjiyi Akdeniz’e yığarız.

İstanbul Kanalı’na ‘hayır’ diyoruz. İstanbul Kanalı bir hikâye. Niçin bu akıl almaz iş yapılıyor? Bir inşaatçılık ve betonculuk politikasıyla bugünlere geldi AK Parti yönetimi. Şimdi üzerine oturduğu o sektörün insanlarına yer açmak. Olay oradan geçen gemilerden ne kadar ücret alınacağı ile ölçülmez. Ne kaybedilecek, İstanbul kaybedilecek. O kanalı açarak İstanbul’u kaybediyorsun. Bunlar çok büyük yanlışlar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri