Ana SayfaTürkiyePerinçek: Süleymani insanlığın şehidi

Perinçek: Süleymani insanlığın şehidi

Son günlerde adı sık sık AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile anılan Doğu Perinçek’ten Kasım Süleymani çıkışı geldi. A Haber’de sık sık konuk edilen ve en son geçtiğimiz günlerde Ethem Sancak ile beraber türkü söylemesi gündeme oturan Perinçek, Süleymani için ‘bütün insanlığın şehidi’ dedi.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nın 11. Olağan Kurultayında konuşan Genel Başkan Doğru Perinçek, “Değerli arkadaşımız Süleymani’nin ABD tarafından katledilmesi, demire demirin cevabıdır. Bizim şehidimiz Kasım Süleymani; aynı zamanda insanlığın, Batı Asya’nın, İran’ın şehidi” ifadelerini kullandı.

Perinçek’in partisinin kurultayında Süleymani için yaptığı açıklamanın tamamı şöyle; “4 gün önce İran devleti ve milletinin Devrim Muhafızları Ordusu’nun Kudüs Komutanı, değerli candaşımız, arkadaşımız Kasım Süleymani’nin ABD tarafından katledilmesi, demire demirin cevabıdır. Karşılıklı demirler, karşılıklı çelikler. Bizim şehidimiz Kasım Süleymani, aynı zamanda insanlığın, Batı Asya’nın, İran’ın şehidi. Can dostumuz İran ve Türk milleti ile bütün bölge haklarının ve insanlığın şehidi. Ateşe, ateşle cevap. Amerika o cevabı almıştır. Hem de bütün Batı Asya’dan almıştır ve alacaktır. Kasım Süleymani’yi, Amerika başkanının emriyle o terör eylemi ile şehit eden Amerika, o cevabı da alacak. Kasım Süleymani’yi saygı ile buradan anıyoruz ve İran milletine İzmir Kurultayı’nda selamlarımızı gönderiyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz