Ana SayfaTürkiyePerinçek’in 28 Şubat saçmalamasına Külliye’den ürkek itiraz

Perinçek’in 28 Şubat saçmalamasına Külliye’den ürkek itiraz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “28 Şubat’ta hedef alınan FETÖ’ydü. Şu an ‘FETÖ’ye karşı yapılan mücadele 28 Şubat’ın devamıdır” sözlerine haftalardır ne AK Parti’den ne de MHP’den tek satır itiraz gelmemişti.

28 Şubat’ı meşru gösteren Perinçek’in açıklamalarına en güçlü itiraz Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi yöneticilerinden gelmişti.

28 Şubat mağdurları bugüne kadar AK Parti’yi kendi evi gibi görmelerine rağmen parti yönetiminden Perinçek’e tek bir itiraz gelmemesi, yüzbinlerce kişiyi de derinden yaralamıştı.

Cumhurbaşkanlığı sonunda sessizliğini bozdu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklama şöyle bir paragrafla sonlanıyordu:

“15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız! 27 Nisan’ı unutmadık unutturmayacağız! 28 Şubat’ı unutmadık unutturmayacağız! 12 Eylül’ü unutmadık unutturmayacağız! 12 Mart’ı unutmadık unutturmayacağız! 27 Mayıs’ı unutmadık unutturmayacağız! YAŞASIN DEMOKRASİ! YAŞASIN ÖZGÜRLÜKLER!”

Dolayısıyla Külliye, “28 Şubat’ı unutmadık unutturmayacağız” diyerek ürkek bir tonda ortağı Perinçek’e yanıt vermiş oluyordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri