Ana SayfaMagazinPiri Reis'in 1517'de Yavuz Sultan Selim'e sunduğu dünya haritasında Amerika kıtasına ne...

Piri Reis’in 1517’de Yavuz Sultan Selim’e sunduğu dünya haritasında Amerika kıtasına ne ad verilmiştir?

Piri Reis’in 1517’de Yavuz Sultan Selim’e sunduğu dünya haritasında Amerika kıtasına ne ad verilmiştir? Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 125 bin liralık büyük soru.

Milyoner 125 bin liralık soru ve cevabı: Piri Reis’in 1517’de Yavuz Sultan Selim’e sunduğu dünya haritasında Amerika kıtasına ne ad verilmiştir?

A. Vilayet Antilia

B. Vilayet Kolombiya

C. Vilayet Amerigo

D. Vilayet Karabia

Halit Güven adlı yarışmacı risk almadı ve çekildi. Risk almadı. Devam etseydi D seçeneğini seçenekti. Ancak doğru yanıt A olacaktı.

Kim Milyoner Olmak İster 60 bin lira değerindeki 9. soru: 1933’te Nazilerin kitaplarını yakması üzerine “Nasıl da ilerleme kaydediyoruz Orta Çağ’da beni yakarlardı şimdi kitaplarımı yakmakla yetiniyorlar” diyen kimdir?

Halit Güven adlı yarışmacısı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının 19 Aralık günkü bölümünde 60 bin liralık soruya geldi. Soru saf bilgi içeriyordu:

Milyoner 60 bin liralık soru: 1933’te Nazilerin kitaplarını yakması üzerine “Nasıl da ilerleme kaydediyoruz Orta Çağ’da beni yakarlardı şimdi kitaplarımı yakmakla yetiniyorlar” diyen kimdir?

A. Marie Curie

B. Sigmund Freud

C. Albert Einstein

D. Ivan Pavlov

Halit Güven çift cevap hakkını kullandı ve ilk tahmininde doğru cevabı buldu. Doğru yanıt Sigmund Freud yani B seçeneğiydi.

30 bin liralık soru neydi?

Türkiye’deki toplam 81 il hakkında verilen bilgilerden hangisi doğrudur? Milyoner sorusu. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 30 bin liralık soru ve cevabı. Halit Güven adlı yarışmacı için 30 bin liralık soru şu şekilde:

Türkiye’deki toplam 81 il hakkında verilen bilgilerden hangisi doğrudur? Milyoner sorusu ve cevabı.

A. Adı Ç ile başlayan il sayısı 4’tür

B. Adı S ile başlayan il sayısı 5’tir

C. Adı E ile başlayan il sayısı 6’dır

D. Adı M ile başlayan il sayısı 7’dir

Halit Güven adlı yarışmacısı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki 30 bin liralık soru için yüzde 50 joker hakkını kullandı. Geriye B ve C seçenekleri kaldı.

Doğru yanıt B seçeneği olacak. Çünkü Türkiye’de adı E ile başlayan il sayısı 5’tir. Halit Güven bu soruya doğru yanıt verdi.

Kim Milyoner Olmak İster Soruları

Okuduğunuz klasik eserde 30’a yakın karakter anlatılıyor ve erkek karakterlerin çoğunun adı ‘Aureliano’ ya da ‘Arcadio’ olarak geçiyorsa hangisini okuyorsunuzdur?

A. Yüzyıllık Yalnızlık

B. Babalar ve Oğullar

C. İnsancıklar

D. Savaş ve Barış

Doğru yanıt A seçeceği olacak.

Milyoner’de 7 bin 500 liralık soru:

Hangisi I. Dünya Savaşı’nda Osmanlı ordularında da kullanılan, güneş ışınlarından yararlanan optik telgraf aletinin adıdır?

A. Helyograf

B. Çekül

C. Kartograf

D. İskandil

Sorunun doğru yanıtı helyograf olacaktı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri