Ana SayfaTürkiyePKK/KCK'ya büyük operasyon! 6 mağara imha edildi

PKK/KCK’ya büyük operasyon! 6 mağara imha edildi

Siirt’in Eruh ilçe Eruh ilçesi Payamlı köyü kırsalı Şeyhömer Dağı bölgesinde terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda tespit edilen 6 mağara imha edildi. Operasyonda 4 adet kalaşnikof şarjör kılıfı, 1 adet silah temizliği için pas sökücü, 10 adet kalem pil, 2 metre telefon kablosu, 2 adet şemsiye, 1 adet hücum yeleği ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilerek imha edildi.

Siirt Valiliği’nden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca kış operasyonları kapsamında PKK/KCK bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve muhtemel barınma alanlarını imha etmek amacıyla Eruh ilçesi Payamlı köyü kırsalı Şeyhömer Dağı bölgesinde “Şehit Jandarma Onbaşı Bahattin Baştan” operasyonunun icra edildiği belirtildi.

Çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi

 Valiliğin yapyığı açıklamaya göre, Operasyon kapsamında, 6 adet sığınak/barınak tespit edilmiş, bu sığınak/barınaklarda, 4 adet Kalaşnikof silah şarjör kılıfı, 1 adet silah temizliği için pas sökücü, 10 adet kalem pil 2 metre telefon kablosu, 2 adet şemsiye, 1 adet hücum yeleği, 1 adet üzerinde örgütsel ibare bulunan bez parçası, çok sayıda yaşam malzemeleri ile örgütsel dokümanlar geçirilmiş. 

‘Çaki’ üstün başarı gösterdi

Operasyonda görev alan erzak tespit köpeği ‘Çaki’ üstün bir başarı göstermiş, sığınak ve barınaklar içerisinde toprağa gömülü yaşam ve diğer malzemelerin tespitinde önemli bir rol oynamış. Tespit edilen 6 sığınak/barınak imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiş, ele geçirilen malzemelerden delil niteliğini taşıyanlar muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler ise Cumhuriyet Savcısının talimatı ile imha edilmiş.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz